Maskas un serumi sejai – efektīva palīdzība ādai

Mūsu sejas ādu ik dienu ietekmē apkārtējā vide, laika apstākļi, dekoratīvā kosmētika, arī uzņemtā pārtika un apkure telpās. Būtiska ietekme ir arī tādiem dzīvesveida faktoriem kā miega režīms, stresa līmenis un citiem, kuri atstāj sekas uz ādas stāvokli. Tas var novest pie ādas problēmām – sausuma, pinnēm, pāragras novecošanās, noguruma, jutīguma un apsārtuma. Lai cīnītos ar šādām problēmām, protams, jādomā par cēloņu samazināšanu vai pilnīgu izslēgšanu, bet arī jānodrošina sejas ādai intensīva un iedarbīga palīdzība, lai tā spētu atjaunoties. Šajā ziņā ļoti noderīgas ir gan maskas sejai, gan serumi sejai.

Serumi sejai – īpaši koncentrēti un ar dziļu iedarbību
Serumi sejai ir dažādi pēc to aktīvo vielu sastāva un pamatuzdevuma, jo to mērķis ir ātri un efektīvi risināt konkrētas ādas stāvokļa problēmas, piemēram, izteiktu sausumu, bālumu, apsārtumu, nogurumu, novecošanās pazīmju parādīšanos, pigmentāciju. Serums no citiem sejas kopšanas līdzekļiem atšķiras ar to, ka tā sastāvs ir īpaši koncentrēts un bagāts ar aktīvām vielām. Šīs īpašības piešķir līdzeklim spēku un padara to neaizstājamu pilnvērtīgā sejas kopšanas rituālā un veselīgas, elastīgas, jauneklīgas sejas ādas saglabāšanā. Ja sejas krēmā un citos kopšanas līdzekļos aktīvās vielas ir 10 vai 20 procentu apmērā, tad seruma formulas veidotas tā, lai aktīvās vielas būtu pat 50 un vairāk procentu apjomā. Tāpēc serums uz ādas spēj darboties ar vairākkārtīgu jaudu un ātrāk sasniegt vēlamo kosmētisko rezultātu.

Sejas serumi jāizvēlas, rūpīgi izpētot to sastāvu un paredzēto uzdevumu. Tam jāatbilst jūsu ādas tipam un aktuālajai problemātikai. Ja āda ir sausa un bieži uzturaties telpās, tad vajadzīgs īpaši mitrinošs serums. Ja āda zaudējusi elastību, tad jāskatās sejas serumi, kas sniedz nostiprinošu liftinga efektu. Pretnovecošanās serumi efektīvi cīnīsies ar novecošanās pazīmēm un palīdzēs saglabāt jauneklīgu izskatu. Nav tāda viena vecuma, no kura būtu jāsāk lietot serumi vai līdz kuram nevajadzētu to darīt. Tas atkarīgs no ādas stāvokļa. Serumu var kursa veidā izmantot arī profilaktiskos nolūkos, it īpaši mitrinošo serumu.

Maskas sejai – lutinošs produkts ar acīmredzamu rezultātu
Arī maskas sejai ir īpaši iedarbīgi un efektīvi skaistumkopšanas produkti, ka jāiekļauj ikvienas sievietes sejas kopšanas rutīnā. Ja sejas maskas lieto pareizi un izmanto savas ādas īpatnībām piemērotu produktu, tad tās spēj sniegt tiešām acīmredzamus ādas stāvokļa uzlabojumus. Būtiski atcerēties, ka maskas sejai jālieto regulāri, lai sasniegtu vēlamo efektu. Sejas maskas ir bagātinātas ar vērtīgām un koncentrētām vielām, vitamīniem, antioksidantiem, kas orientēti tieši uz kādu konkrētu ādas tipu, tā problēmu novēršanu un izskata uzlabošanu. 

Lai izvēlētos īsto sejas masku, jāizvērtē ādas stāvoklis un tā vajadzības. Tās var mainīties gan sezonāli, gan pa gadiem, tāpēc ilgstoši turēties pie vienas sejas maskas nav vēlams. Pieejamas, mitrinošas, nomierinošas, tonizējošas, attīrošas, nogurumu un novecošanās pazīmes mazinošas maskas. Jāatceras, ka sejas maskas, lai tās varētu efektīvi iedarboties, jāuzklāj tikai uz labi attīrītas ādas. Un vienmēr jāseko līdzi ražotāja norādēm par to, cik ilgi un bieži maska jālieto, jo tas garantēs, ka arī jutīsiet solīto rezultātu.

Sejas ādas kopšanas pamatsoļi
Ja vēlaties, lai sejas āda būtu starojoša, veselīga un skaista, tad jāatceras par pareizu sejas ādas kopšanas rutīnu, kas jāievēro ikdienā. Sejas serums un sejas maskas ir tikai palīglīdzekļi. Lai gan tie spēj paveikt ļoti daudz, tomēr tie nelīdzēs, ja netiek ievēroti sejas kopšanas pamati. 

  • Attīrīšana. Katru dienu sejas āda ir rūpīgi jāattīra no dekoratīvās kosmētikas un netīrumiem. Tas jādara ne tikai vakarā, bet arī no rīta, jo pa nakti ādā notiek aktīvi atjaunošanās procesi, tiek izvadītas atkritumvielas. Attīrīšanai jāizvēlas savam ādas tipam piemērots losjons, želeja vai putas. Noteikti nedrīkst iet gulēt ar nenotīrītu dekoratīvo kosmētiku, jo tas ļoti kaitē sejas ādas stāvoklim.
  • Mitrināšana un barošana. Atkarībā no ādas tipa, tai pēc attīrīšanas nepieciešams uzklāt piemērotu dienas vai nakts krēmu, kas nomierinās un bagātinās ādu ar vajadzīgajām vielām. Vēlams lietot arī acu krēmu. Ja lieto serumu, tad tas jāuzklāj pirms krēma un jāļauj tam kārtīgi iesūkties.
  • Aizsardzība. Būtiski ir arī aizsargāt sejas ādu no UV staru ietekmes, kas veicina novecošanos, pigmentācijas plankumus, kā arī var paaugstināt ādas onkoloģisko saslimšanu risku. Vasarā ieteicams lietot sejai piemēroto saules aizsargkrēmu, bet citos gadalaikos izvēlēties dienas krēmu ar SPF 20 vai 30.

Populāru zīmolu maskas, serumi un citi sejas ādas kopšanas līdzekļi pieejami douglas.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu