Meklēšanas rezultāti


Preiļu parks ar Borhu muižas kompleksu

Preiļu parks ar Borhu muižas kompleksu

Preiļi
Komentāri
Preiļu vēsturiskā mantojuma lielākais lepnums ir Preiļu muižas komplekss ar skaisto parku. Līdz mūsdienām saglabājušos romantiskā ainavu dārza veidolu Preiļu parks ir ieguvis 19. gs. vidū. Parka platība ir 41,2 ha, no kuriem apmēram 13 ha aizņem parka dīķi un kanāli. 

Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija

Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija

Daugavpils iela 21, Preiļi
Komentāri
Tā ir miniatūras karaļvalsts, kas nav atdarinājums. Tā ir autoru fantāzijas un roku darba rezultāts, kas veidota no dabiskā laukakmens. Katra no veidotajām lellēm leļļu galerijā ir autores roku darbs.

P. Čerņavska keramikas māja

P. Čerņavska keramikas māja

Talsu iela 21, Preiļi
Komentāri
Muzejs piedāvā ekspozīciju "Polikarps Čerņavskis - meistars un personība", kurā var izsekot keramiķa izaugsmei no vienkāršu saimniecības trauku darināšanas līdz izsmalcinātām un sarežģītām dekoratīvās keramikas formām. 

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas
muzejs

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs

Raiņa bulvāris 28, Preiļi
Komentāri
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājums atspoguļo novada vēsturi. Pamatkolekciju veido P. Čerņavska keramika un Preiļu keramiķu kopas darbi, novada iedzīvotāju nodarbošanos un dzīves līmeni raksturojoši darba rīki un sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kā arī Latgales mākslinieku gleznas un grafikas. 

Rezultāti kartē