Banner 980x90

Dažādi kamīnu veidi – ikvienai mājai

Kamīns ir ne tikai iespēja apsildīt māju, bet tā ir lieliska iespēja ienest mājās patiešām mājīgu un omulīgu atmosfēru. Daudzi cilvēki izvēlas kamīnu kā apkures veidu, lai varētu pie kamīna nodoties nesteidzīgām sarunām vai apcerei, vērojot uguns liesmu spēli. Varētu teikt, ka kamīna ierīkošana ir lietderīgā un patīkamā vislabākais apvienojums.

Mūsdienās ir iespējams iegādāties kamīnu, kas ir gluži vai interjera dizaina elements un spēs izcelt un papildināt ikvienu telpu. Lai pirms kamīna iegādes jums būtu saprotams, kas ir tas, ko vislabāk izvēlēties jūsu mājai, sniegsim informāciju par pieprasītāko kamīnu veidiem.

Kamīnu piedāvājums

Iespējams, ka tieši malkas kamīns ir tas, kas daudziem saistās un asociējas ar siltumu un mājas omulību. Ja jūs saista viss dabiskais, tad malkas kamīns būs īstā izvēle. Izvēloties malkas kamīnu, ir jārēķinās, ka tas būs jāpieslēdz skurstenim, tātad jādomā arī par ugunsdrošības jautājumiem, kas būtu jāņem vērā. Protams, šāds kamīns ir regulāri jātīra no pelniem, kas uzkrājas pēc malkas sadegšanas.

Elektriskie kamīni ir lieliska alternatīva, ja vēlaties mājās ierīkot malkas kamīnu, bet dažādu tehnisku iemeslu dēļ tas nav iespējams. Salīdzinot elektrisko kamīnu ar malkas kamīnu, tam ir krietni vien zemāka siltumatdeve. Izvēloties elektrisko kamīnu, nav nepieciešama ventilācija, tādēļ to pēc jūsu izvēles varēs novietot jebkurā telpas vietā. Elektrisko kamīnu dizainu būs grūti pārspēt, tādēļ šis kamīns var kļūt par jūsu mājas lepnumu.

Iespējams, ka biokamīni kādam no jums būs jaunums, jo šie kamīni tikai lēnām iekaro tirgu un cilvēku uzticību. Biokamīni darbojas ar speciālu bio šķidrumu, kas ir uz spirta bāzes un pilnībā procesā sadeg, neveidojot ne dūmus, ne pelnus. Biokamīnu ērti var ievietot nišā vai pie sienas. Jums atliek tikai ieliet bio šķidrumu norādītajā vietā, lai sāktu baudīt to, ko sniedz kamīna priekšrocības.

Plašajā kamīnu klāstā var atrast arī kamīnkrāsnis, kas atšķiras ar to, ka tas ir kamīns ar metālisko kurtuvi, atklāts vai arī bez durvīm. Kamīnkrāsns uzstādīšana ir ļoti viegla, un to var lietot uzreiz.

Iespējams, ka jums jau ir kamīns, bet vēlaties iebūvēt kamīna kurtuvi, kas visbiežāk tiek izgatavotas no čuguna vai tērauda, ar stikla durvīm, lai jūs varētu skatīties uguns liesmās. Kurtuvei ārējais gaiss ieplūst caur apakšas atverēm un izcirkulē ap galveno kameru, kur tiek uzsildīts, un siltais gaiss ieplūst telpā caur augšas atverēm. Kamīnu kurtuves biežāk izvēlas cilvēki, kuriem ir kamīns, bet vēlas uzlabot siltumatdevi. 

Kamīns ne tikai mājā, bet arī pagalmā

Vasara ir sezona, kad lielāko dienas daļu daudzi pavada ārā – svaigā gaisā. Tas nozīmē, ka ārā var ne tikai atpūsties, bet arī pagatavot gardu maltīti, ko ir iespējams paveikt, ja jums ir dārza kamīns. Jāsaka, ka arī dārza kamīni ir gluži kā interjera elementi, kas var izcelt jūsu dārzu. Maltīte allaž labāk garšo svaigā gaisā, tādēļ izmantojiet tik īso vasaras laiku, lai baudītu maltīti kopā ar ģimeni mājas pagalmā. 

Papildiniet savu māju vai pagalmu ar kādu skaistu kamīnu, kuru var iegādāties e-veikalā 220.lv, kas sniedz iespēju izvēlēties ne tikai kamīnu, bet arī dažādus kamīnu aksesuārus, kas palīdzēs to lietot daudz ērtāk un komfortablāk. Vasara ir īstais laiks kamīna iegādei un uzstādīšanai, un interneta veikals 220.lv jums var palīdzēt.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu