Tūrisma informācija

 • Maizes muzejs

  
Maizes
muzejs

  Maizes muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Šeit cilvēks var sajust tikko ceptas maizes smaržu, paturēt rokās siltu maizes riku, dzirdēt stāstu par pašu vienkāršāko un svētāko – maizi.

 • Aglonas bazilika

  
Aglonas
bazilika

  Aglonas bazilika ir pasaules nozīmes svētvieta, 230 gadus sens baroka ēku komplekss, kuru cēluši Viļņas dominikāņi latgaļu pilskalna vietā. 

 • Aglonas Kara muzejs

  
Aglonas
Kara muzejs

  Aglonas Kara muzeja kodols ir ieroči, kas izmantoti 2. Pasaules kara konfliktā. Ir apskatāmas arī formas, munīcija, sadzīves priekšmeti, lidmašīnu atlūzas. Var nofotografēties uz vācu armijas motocikla.

 • Preiļu parks ar Borhu muižas kompleksu

  
Preiļu parks ar Borhu muižas kompleksu

  Preiļu vēsturiskā mantojuma lielākais lepnums ir Preiļu muižas komplekss ar skaisto parku. Līdz mūsdienām saglabājušos romantiskā ainavu dārza veidolu Preiļu parks ir ieguvis 19. gs. vidū. Parka platība ir 41,2 ha, no kuriem apmēram 13 ha aizņem parka dīķi un kanāli. 

 • Koka skulptūru komplekss Kristus karaļa kalns

  
Koka
skulptūru komplekss Kristus karaļa kalns

  Koka skulptūru komplekss Kristus karaļa kalns ir unikāls skulptūru komplekss, kas kopā ar dārziem un mākslīgiem dīķiem aizņem aptuveni 20 ha lielu platību.

 • P. Čerņavska keramikas māja

  
P. Čerņavska keramikas māja

  Muzejs piedāvā ekspozīciju "Polikarps Čerņavskis - meistars un personība", kurā var izsekot keramiķa izaugsmei no vienkāršu saimniecības trauku darināšanas līdz izsmalcinātām un sarežģītām dekoratīvās keramikas formām. 

 • Upurkalns, Cirīsa ezera Upursalas dabas taka

  
Upurkalns,
Cirīsa ezera Upursalas dabas taka

  Uz salas ir bijusi apmetne un Upurkalns, kas datējams ar 1. gt. p.m.ē. No Cirīša ezera dabas parka 349 ziedaugu un paparžaugu sugām 264 ir atrodamas Upursalā. Uz salu kursē motorizēts plosts.

 • Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs

  
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas
muzejs

  Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājums atspoguļo novada vēsturi. Pamatkolekciju veido P. Čerņavska keramika un Preiļu keramiķu kopas darbi, novada iedzīvotāju nodarbošanos un dzīves līmeni raksturojoši darba rīki un sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kā arī Latgales mākslinieku gleznas un grafikas.