Banner 980x90

Valmierā notikusi projekta "STROM II" starpnozaru diskusija

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Piektdien, 16.decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā notika projekta "STROM II" "Stiprinot pašvaldību lomu darbam cīņā ar cilvēku tirdzniecību" starpnozaru diskusija, pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte. 

"STROM II" ir starptautisks projekts, kā mērķis ir stiprināt pašvaldību kapacitāti cilvēku tirdzniecības novēršanā un palīdzības sniegšanā cilvēku tirdzniecības upuriem, praktiski ieviešot "STROM" projekta ietvaros izstrādātās vadlīnijas divās pašvaldībās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Krievijas ziemeļrietumu reģionā. 

Starpnozaru diskusiju vadīja Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākā referente, projekta "STROM II" koordinatore Latvijā Lāsma Stabiņa un biedrības "Resursu centrs sievietēm "Marta" vadītāja, projekta "STROM II" Latvijā nacionālā eksperte Iluta Lāce. Pēc diskusijas notika praktiskā daļa.  

Sanāksmē tika aicināti piedalīties pārstāvji no Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes, Valmieras bāriņtiesas, Valmieras Izglītības pārvaldes, Valmieras Dzimtsarakstu nodaļas, Valmieras pilsētas pašvaldības policijas, Nodarbinātības valsts aģentūras Valmieras filiāles, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Sociālo pedagogu metodiskās apvienības, nodibinājuma "Centrs Valdardze", Valsts probācijas dienesta Valmieras teritoriālās struktūrvienības, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes, Valmieras rajona prokuratūras, Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, kā arī biedrības "Resursu centrs sievietēm "Marta". 

"Projektā iesaistāmies preventīvā nolūkā. Tas stiprina speciālistu spējas un zināšanas cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā, kā arī nodrošina un veicina vietējā starpinstitūciju sadarbības mehānisma palīdzības sniegšanu cilvēku tirdzniecības upuriem izveidi un pilnveidi. Vienmēr ir labi sagatavoties un būt soli priekšā, lai zinātu, kā organizēt darba procesu, ja tiks konstatēti šādi gadījumi," norāda Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes Sociālā atbalsta nodaļas vadītāja, projekta "STROM II" koordinatore Valmieras pilsētas pašvaldībā Iveta Sokola-Sokolova. 

Neskaitot Valmieras pilsētas pašvaldību, Latvijā projektā iesaistījusies arī Liepājas pašvaldība. Valmieras pilsētas pašvaldība iesaistījās arī pirmajā STROM projektā, kas noslēdzās 2015.gada 31.decembrī, kad tika izstrādāts projekta galvenais "produkts" – vadlīnijas pašvaldībām "Stiprinot pašvaldību darbību pret cilvēku tirdzniecību". Pirmā "STROM" projekta ietvaros tika izstrādāts arī projekta "STROM II" priekšlikums.  

Neskaitot 16.decembrī notikušo starpnozaru sanāksmi, projekta ietvaros plānots izveidot starpinstitucionālu sadarbības darba grupu cilvēku tirdzniecības novēršanai un apkarošanai, izveidot funkcionējošus un ilgtspējīgus pašvaldību starpinstitūciju sadarbības mehānismus cilvēku tirdzniecības upuru atbalstam, sekojot projektā "STROM" izveidoto vadlīniju noteiktajiem principiem. Tāpat projekta aktivitātes paredz organizēt starpnozaru sanāksmes, mācību seminārus pašvaldību darbiniekiem, lai ilgtermiņā uzlabotu cilvēku tirdzniecības novēršanas centienus. Projektā tiks īstenotas arī izpratnes veicināšanas aktivitātes, kas paredzētas cilvēku tirdzniecības riskiem pakļauto sabiedrības grupu informēšanai. 

Projekta koordinators/projekta vadošais partneris: Baltijas jūras valstu padomes darba grupa cīņai pret cilvēku tirdzniecību (CBSS TF-THB), kā arī NVO "Living for Tomorrow" (Igaunija), Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija, Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija, Sarkanā krusta Sanktpēterburgas birojs (Krievija). 

Projektu līdzfinansē Zviedrijas institūts, Ziemeļu Ministru padome un Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija. 

Projekts ilgst no 2016.gada 2.maija līdz 2017.gada 30.septembrim. 

Plašāka informācija par projektu pieejama pie projekta koordinatores Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes Sociālā atbalsta nodaļas vadītājas Ivetas Sokolas-Sokolovas, zvanot pa tālruni 64210688 vai rakstot e-pastu iveta.sokolova@valmiera.lv, kā arī mājaslapā "www.cilvektirdznieciba.lv."

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)