Banner 980x90

Vāc parakstus, lai smagus noziegumus pastrādājušām personām ierobežotu patvēruma iespējas Latvijā

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai stingrāk ierobežotu iespēju Latvijā saņemt patvērumu personām, kuras pastrādājušas smagus noziegumus un dzimumnoziegumus.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Edmunds Kance.

Iniciatīva paredz stingrāk ierobežot iespēju saņemt bēgļa vai alternatīvo statusu tām personām, kas pastrādājušas smagus noziegumus un dzimumnoziegumus, kā arī stiprināt valsts robežas drošību. Iniciatīvā uzsvērts, ka Latvijas iedzīvotāju tiesību aizsardzība jānodrošina prioritāri attiecībā pret imigrantu un patvēruma meklētāju tiesību aizsardzību, ja šīs tiesības savstarpēji nonāk pretrunās.

Kance norāda, ka jāveic grozījumi Patvēruma likumā un Krimināllikumā, paplašinot nosacījumu loku, kad persona nevar saņemt patvērumu - bēgļa vai alternatīvo statusu Latvijā saistībā ar personas pastrādātiem noziegumiem un bīstamību sabiedrībai.

Tāpat būtu jāpastiprina atbildība par noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu, sīkāk nodalot dažādus pārkāpumus, kā arī palielinot soda mēru.

Pateicoties šādai iniciatīvai, kā skaidro Kance, tiktu nosargātas tiesības uz drošību valsts un katra indivīda līmenī, plašākas iespējas saņemt dažāda veida valsts atbalstu tiem, kam tas tiešām nepieciešams un kam uz to ir tiesības. Tāpat būtu nodrošināts mazāks ieceļotāju skaits pašreizējā imigrācijas krīzes situācijā.

Kā ziņots, pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties ne ātrāk kā pēdējās janvāra dienās vai februārī, aģentūra LETA noskaidroja Iekšlietu ministrijā.

Saskaņā ar Grieķijai nosūtīto pārvietošanas grafiku pirmajā reizē Latvija plāno uzņemt līdz desmit patvēruma meklētājiem. Līdz bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanai patvēruma meklētāji uzturēsies patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā "Mucenieki".

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti.

Lai arī jau pērn 29.septembrī valdība konceptuāli atbalstīja bēgļu uzņemšanas plānu, koalīcijas partneru iebildumu dēļ tā galīgā pieņemšana aizkavējās par vairākām nedēļām, līdz novembra sākumā valdība pieņēma tā galīgo versiju. Precizētais plāns sadalīts trīs rīcības virzienos - personu atlase un pārvietošana, patvēruma meklētāju uzņemšana un sociālekonomiskā iekļaušana.

Iepriekš kopējās plāna izmaksas tika lēstas 15 453 442 eiro, bet tagad tās par 459 415 eiro samazinājušās, līdz ar to kopējais papildus nepieciešamais finansējums 2016. un 2017.gadā ir 14 994 027 eiro. ES fondu finansējums plānots 6 525 506 eiro apmērā, bet valsts budžeta finansējums iecerēts 8 468 521 eiro apmērā.

Saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā iekļūst patvēruma meklētāji arī no citām valstīm.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)