Starptautiskās zinātniskās konferences "Sabiedrība. Integrācija. Izglītība" ietvaros notiks publiskā lekcija un divi darba semināri
Publiskā lekcija "FROM SEGREGATION TO CELEBRATING DIVERSITY" (I.Bruveris, Austrālija) un divi darba semināri "MEHANOTERAPIJAS IESPĒJAS AR IZOKINĒTISKO DINAMOMETRU BIODEX" (A.Kaupužs, Latvija) un "DIGITĀLO PLATFORMU IZMANTOŠANA LĪDZSVARA SISTĒMAS PARAMETRU NOTEIKŠANAI" (A.Gorbunovs, Ž.Timšāns, Latvija).
Lekcijas un darba semināra dalībnieki saņems tālākizglītības apliecības (3 stundas). Dalības maksa klausītājiem, kuri nav konferences dalībnieki, – 5 eiro. Reģistrācija līdz otrdienai, 24.maijam, rakstot uz e-pastu volkova.irina@inbox.lv.
Lekcija "FROM SEGREGATION TO CELEBRATING DIVERSITY" Kā novērst skolēnu ar uzvedības traucējumiem segregāciju un veicināt iekļaušanas procesu. Lektore iepazīstina ar Austrālijas pieredzi, analizējot faktorus, kas rada šķēršļus šim procesam un ko no tā var mācīties.
Darba seminārs "MEHANOTERAPIJAS IESPĒJAS AR IZOKINĒTISKO DINAMOMETRU BIODEX" Biodex sistēmas ierīce iekļauj dinamometru un digitālu vadības programmu. Dinamometram pievienojot palīgstiprinājumus, iespējams noteikt visu locītavu muskuļu spēka parametrus. Iegūtie dati ir ļoti nozīmīgi gadījumos pēc ilgstošas imobilizācijas un muskuļu atrofijas rehabilitācijas procesa dinamikas kontrolei. Izmantojot iestrādātos protokolus vai izveidojot jaunus, ir iespējams sagatavot muskuļu spēku attīstošo programmu, ko veic ar Biodex sistēmu.
Darba seminārs "DIGITĀLO PLATFORMU IZMANTOŠANA LĪDZSVARA SISTĒMAS PARAMETRU NOTEIKŠANAI" BioSway līdzsvara platforma ir paredzēta personas statiskā līdzsvara parametru testēšanai un trenēšanai, balstoties uz precīzu gravitācijas centra projekcijas analīzi. Tas ļauj ļoti precīzi fiksēt līdzsvara parametru izmaiņu dinamiku rehabilitācijas posmā un salīdzināt ar normatīvajiem rādītājiem. BioSway platformā ir iestrādātas arī līdzsvaru trenējošas programmas, kas ļauj efektīvi attīstīt gan propriorecepcijas, gan vestibulārās funkcijas.
Balstoties uz iepriekšējo pieredzi, INOSOCTEREHI projektā iesaistīto augstskolu (RTA, RTU, LU, LiepU) zinātnieki ir izstrādājuši līdzsvara funkciju attīstošo sistēmu ar mobīlo ierīču aplikācijas vadību. Iegūtie dati tiks izmantoti telerehabilitācijas e-platformas izveidei. Vairāk informācijas par BIODEX iekārtu pielietošanu. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar iekārtu darbības teorētisko pamatojumu un praktisko pielietojumu balsta un kustību orgānu sistēmas funkciju testēšanā un rehabilitācijā.
Uz sarakstu