"Samsung Skola nākotnei" pieteikušās 13 skolas no Latgales
"Samsung Skola nākotnei" pieteikušās 13 skolas no Latgales. No tām četras ir Daugavpils skolas, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informē projekta organizatori.Kopumā 468 skolu direktori un skolotāji no 117 Latvijas skolām ir pieteikušies "Samsung Skola nākotnei" bezmaksas apmācību programmai "Skolotājs 3.0", tā apstiprinot savu vēlmi kļūt par mūsdienīgas, digitālajam laikmetam atbilstošas izglītības līderiem.
Lielāko interesi par iespēju apgūt modernam skolotājam nepieciešamās prasmes un cīnīties par 10 000 eiro jaunākajām "Samsung" tehnoloģijām skolai izrādījuši pedagogi Vidzemē, no kuras iesniegta vairāk nekā trešā daļa visu pieteikumu. Programma tiek īstenota jau otro gadu, un šāgada apmācībās, kas notiks no februāra līdz janvārim, uzņems desmit skolu komandas.
"Lielais skolu pieteikumu skaits apliecina, ka skolotāji visā Latvijā novērtē Samsung un izglītības ekspertu radīto programmu, kas sevi veiksmīgi pierādīja jau pagājušajā gadā. Mums ir ļoti drosmīgi un uzņēmīgi pedagogi, kuri nebaidās stāties pretī izmaiņām izglītībā un izmanto iespējas, lai apgūtu jaunā laika skolotājam nepieciešamās prasmes. Skolas apzinās, ka prasības, ko tiem izvirza digitālais laikmets, skolēni un vecāki, ir mainījušās, tāpēc ir atvērti apgūt gan tehnoloģiju iespējas mācībās, gan pārmaiņu vadību un līderību," uzsver "Samsung Electronics Baltics" Korporatīvās komunikācijas vadītāja Iveta Bojāre.
No 117 komandām tiks izvēlētas desmit skolas, kas "Samsung Skola nākotnei" žūrijas vērtējumā būs sagatavojušas pārliecinošākos un mērķtiecīgākos pieteikumus, precīzi definējot, kā uzlabos mācību kvalitāti skolā un skolēnu sasniegumus ar programmā apgūtajām prasmēm un zināšanām. Izvēlētās desmit skolu komandas piecu mēnešu laikā augstākā līmeņa pasniedzēju un mentoru vadībā apgūs digitālās prasmes, pārmaiņu vadību, līdera iemaņas un prezentācijas mākslu. Katrai komandai būs jāizstrādā pārmaiņu projekta plāns savai skolai, izvirzot konkrētus mērķus tālākajiem trīs gadiem. Komanda, kuras projekts saņems visaugstāko žūrijas vērtējumu, iegūs galveno balvu - 10 000 eiro jaunākajām "Samsung" tehnoloģijām savai skolai.
Visus 117 skolu pieteikumus un mācību darba rezultātus programmas laikā izvērtēs "Samsung Skola nākotnei" padomnieku grupa, kuru veido Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, zinātnieks un Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, "Iespējamā misija" valdes locekle doktore Zane Oliņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, bankas "Citadele" valdes locekle Baiba Rubesa, Latvijas Vecāku apvienības "VISI" Rīgas pilsētas koordinatore Aira Rika, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma metodiķe doktore Anita Zaļaiskalne, kā arī TechHub Rīga dibinātājs un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Viesturs Sosārs.
"Mums ir daudz izcilu un talantīgu skolotāju - to apliecināja arī pagājušā gada "Samsung Skola nākotnei" apmācību programmas dalībnieki, un nešaubos, ka arī šogad vērosim to pašu. Viņi ir motivēti, aizrautīgi, zinoši - izcili pedagogi, kuri "deg" par savu profesiju un vienlaikus saprot, ka vienmēr jāmeklē iespējas sevi pilnveidot ne tikai klasiskās izglītības sistēmas ietvaros, bet visur, kur saskata iespēju iegūt sev trūkstošās vai uzlabojamās spējas. Un, kā varam secināt pēc lielā pieteikumu skaita, skolotāji uz to arī tiecas - viņi vēlas kļūt vēl labāki. Mums svarīgi, lai pārmaiņu projekta ietvaros skolotāji skaidri saprot un izvēlas, kā virzīt savas un skolas pārmaiņas tuvāko trīs gadu laikā - būs jāizvirza noteikti un ambiciozi, taču izpildāmi mērķi," komentē profesors Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes rektors un "Samsung Skola nākotnei" padomnieku grupas vadītājs.
"Samsung Skola nākotnei" bezmaksas apmācību programmas pamatā ir izglītības ekspertu un pētnieku komandas izveidotais nākotnes skolotāja portrets "Skolotājs 3.0". Tas apkopo mūsdienīgam skolotājam nepieciešamās zināšanas, prasmes un īpašības, kas ļauj pedagogam sagatavot skolēnus nākotnes izaicinājumiem. Programma veidota, lai skolās ieviestu mūsdienām atbilstošas mācību metodes.
"Skolotājs 3.0" praktiskās un radošās nodarbības notiks no 2015.gada februāra līdz maijam. Mācības sāksies ar pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju, lai iedvesmas lektoru vadībā apgūtu un izprastu mūsdienu izglītības un skolēnu vajadzības, emocionālās inteliģences un līderības pamatprincipus, pārmaiņu vadības definēšanu, kā arī lai satiktos ar Igaunijas ekspertiem, kuri dalīsies ar savu pieredzi digitālā pagrieziena īstenošanā viņu skolās.
Padomes lēmums par to, kuras skolas tiks uzņemtas "Samsung Skola nākotnei" apmācību programmā "Skolotājs 3.0", tiks paziņots 3.februārī. Uz sarakstu