Prezidents neatbalsta negodprātīgu ierēdņu rotāciju
Telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" Vējonis norādīja, ka negodprātīgu darbinieku rotācija sūta nepareizu signālu potenciāli negodprātīgajiem ierēdņiem un sabiedrībai.
Viņaprāt, melnā saraksta izveidošana vienā institūcijā ir ķeršanās pie darba no nepareizā gala. Ja darbinieku negodprātība rada sekas, tad jāpiemēro disciplināratbildība un kriminālatbildība, savukārt rotācija nevar būt kā līdzeklis, lai ar šādiem darbiniekiem cīnītos.
Turklāt Latvijā ir gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Ekonomikas policija, kam ir jāvērtē konkrēto ierēdņu godaprāts.
Valsts prezidents uzskata, ka rotācijai jābūt vispārējam principam valsts pārvaldē, lai neļautu iestāžu vadītājiem aizsēdēties savos amatos pārāk ilgu laiku. Ja iestādi vada 10 - 30 gadus, tad var pazust skaidrs redzējums par nozares problēmām, uzskata Vējonis.
Valsts prezidentam esot plānota tikšanās ar finanšu ministri, lai pārrunātu arī šo jautājumu.
Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozoli (ZZS) iesniegusi Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.
Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.
Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.
Uz sarakstu