Ministru kabinetu aicina palīdzēt saglabāt pašvaldību mūzikas un mākslas skolas
"Mēs darām zināmu, ka šodien valsts ar Kultūras ministrijas (KM) un MK svētību nodrošina mūzikas skolu pedagogu atalgojumu tikai apmēram 70% apmērā (mākslas skolām - apmēram 90% apmērā). Praktiski tas nozīmē, ka mūzikas skolu pedagogu minimālā darba alga ir nevis 420 eiro, bet gan 290 eiro (mākslas skolu pedagogu minimālā alga - 380 eiro). Tā kā skolu direktori atbilstoši likumam nedrīkst maksāt tādas algas, viņi ir spiesti samazināt skolu izglītības programmu mācību plānus, samazināt audzēkņu skaitu, samazināt pedagogu likmes, diedelēt nepieciešamo finansējumu savās pašvaldībās," teikts aicinājumā.
Ņemot vērā augstāk minēto, LMIIA lūdz steidzami novērst šo netaisnību, grozot 2011.gadā pieņemtos krīzes laika diktētos noteikumus un iestrādājot tajos šodienas reālos izglītības programmu koeficientus.
Otrs LMIIA lūgums ir saistīts ar to, ka mūzikas un mākslas skolu pedagogi pēdējā brīdī pēc asociācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrības federācijas un KM iejaukšanās tika iekļauti jaunajā pedagogu atalgojuma sistēmā, taču finansējums tam nebija paredzēts. "Mēs uzskatām, ka ir jāsaglabā vienota izglītības sistēma un jāizveido vienots visu pedagogu darba samaksas modelis, līdz ar to nav pieļaujama pedagogu diskriminācija atkarībā no tā, kādas ministrijas pakļautības skolā viņi strādā," uzsvērts aicinājumā.
Tāpēc aicinājuma autori lūdz izveidot pedagogu darba samaksas vienotu modeli visiem Latvijas pedagoģiskiem darbiniekiem, nodrošinot valsts finansējumu visiem pedagogiem neatkarīgi no viņu pakļautības vai piederības.
Uz sarakstu