Banner 980x90

Ministrijas joprojām piekopj nodokļu avansa maksājumu un nepamatoti izmaksāta atalgojuma praksi

Foto: Ernests Dinka/ Saeimas Administrācija
Foto: Ernests Dinka/ Saeimas Administrācija
Ministrijas joprojām prettiesiski veic nodokļu avansa maksājumus par dažādiem pakalpojumiem, kā arī nepamatoti izmaksā atalgojumu, ministriju un valsts iestāžu 2015.gada finanšu revīzijās secinājusi Valsts kontrole.

Lai gan par pagājušā gada pārskatiem nav sniegti atzinumi ar iebildēm, tomēr Valsts kontrole akcentējusi vairākus apstākļus par būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem. Īpaša uzmanība pievērsta avansa maksājumiem, taču revīzijās konstatētas arī citas būtiskas nepilnības.

Piemēram, Izglītības un zinātnes ministrijā prettiesiski nodokļu avansa maksājumi bijuši 99 778 eiro apmērā, Kultūras ministrijai bijuši 11 470 eiro līgumos neparedzēti avansa maksājumi, bet Veselības ministrija veikusi prettiesiskus avansa maksājumus un iepriekš neplānotus avansa maksājumus 171 146 eiro apmērā. Zemkopības ministrijai avansa maksājumi par pakalpojumiem, kas tiks sniegti tikai šajā gadā, bijuši 87 604 eiro apmērā.

Iekšlietu ministrijā konstatēts, ka ir aprēķināta darba samaksa par laiku, kad amatpersonas nav pildījušas dienesta pienākumus. Šim nolūkam tērēti 23 699 eiro.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija 104 123 eiro izmaksājusi stipendijās izglītojamajiem ar zemu sekmību, kā arī sabiedriski neaktīviem izglītojamajiem. Lai gan revīzijās šādi maksājumi atklāti trīs no piecām profesionālās izglītības iestādēm, ir pamats uzskatīt, ka šādi nepamatoti maksājumi ir arī citās profesionālās izglītības iestādēs, medijus informēja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Joprojām ļoti atšķiras tas, kam tiek pieprasīts finansējums un kam tas rezultātā tiek izlietots. Piemēram, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā kopumā 102 708 eiro nav izlietoti paredzētajiem mērķiem - ar radiācijas drošību saistīto būvju būvniecības procesa kontroles un uzraudzības funkcijām.

Revīziju laikā Valsts kontrole joprojām konstatējusi arī neatbilstības iepirkumu jomā, autotransporta izmantošanā, darbinieku atlīdzības izmaksāšanā.

"Tendence ir pozitīva, jo salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir audzis to iestāžu skaits, kurās neesam konstatējuši nepilnības, kuras jāmin revīzijas ziņojumā," secināja Krūmiņa.

Kopumā iestādēm ir sniegti 26 atzinumi.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)