Kučinskis: Arī pēc Pētersones aiziešanas nodrošināsim VID sākto reformu pabeigšanu
Kučinskis atzina, ka Pētersone savu lēmumu, visticamāk, nepārdomās, kas kādam varētu ļaut labpatikā saberzēt rokas, cerot, ka reformas apstāsies, taču tā nenotikšot.
Premjers Pētersoni emocionāli saprotot un vakar no rīta vēl mēģinājis atrunāt no minētā soļa, taču nesekmīgi. Spiediens uz Pētersoni neesot bijis tiešs un nav vērtējams kā draudi, tas vairāk bijis morāls spiediens un nomelnošana, stāstīja politiķis un paziņoja, ka politiskais lobijs uz Pētersonu spiedienu neesot izdarījis, bet gan tie bijuši cilvēki, kurus ietekmēja reformas.
Kučinskis atkārtoti uzsvēra, ka pārmaiņas dienestā tikšot novestas līdz galam, jo esot pamats domāt, ka nelikumības VID darbā ir bijušas norma, esot vien jautājums, kāpēc neviens agrāk nav pieķēries problēmas risināt.
Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Pētersone iesniegusi atlūgumu. Pētersone savu lēmumu skaidros šodien preses konferencē.
Vēl pagājušajā nedēļā Pētersone neplānoti tikās ar Reiznieci-Ozolu un pēc tikšanās apgalvoja, ka pagaidām negrasās atkāpties no amata, lai arī VID vadītāja uzskata, ka pret viņu un dienestu tiek izvērsta nomelnošanas kampaņa. Pagājušajā nedēļā notikušās tikšanās laikā esot pārrunāti jautājumi saistībā ar izskanējušajiem anonīmajiem apvainojumiem, VID amatpersonu rotācijas plāniem un citām pēdējā laika dienesta aktualitātēm.
Reizniece-Ozola pēc tikšanās sacīja, ka Pētersone neesot ieradusies ar atlūgumu. Kā norādīja ministre, arī viņa saņēmusi anonīmu informāciju, kas nomelno ne tikai Pētersoni, bet arī VID. Tas, cita starpā, pārrunāts arī tikšanās laikā.
Kā ziņots, par iespēju pamest amatu Pētersone izteicās jau pagājušās nedēļas sākumā intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze". Runājot par iepriekš izplatīto anonīmo vēstuli, kurā vēstīts par Pētersones ģimenes īpašumiem, viņa atgādināja vēstulē teikto, ka šādi materiāli būs tikai sākums. "Es ar to rēķinos. Vienlaikus apsveru iespēju dzīvē arī darīt kaut ko citu un ļaut kādam citam šo tik vieglo kuģi pastūrēt. Trīs gadi šajā medus maizē ir daudz, un to var saprast tikai tie, kuri kaut ko tādu ir darījuši," sacīja Pētersone.
Tāpat Pētersone intervijā norādīja, ka ir bijuši mēģinājumi ietekmēt viņas lēmumus saistībā ar darbinieku pārcelšanu citā darbā. "Pieļauju, ka pārcelšana nepatīk atsevišķiem VID spēka struktūrvienību darbiniekiem, iespējams, citiem, tāpat arī kādiem ietekmīgu, ar nelegālu biznesu saistītu grupējumu pārstāvjiem, kurus esam pieķēruši pēdējā laikā," stāstīja Pētersone.
Intervijā Pētersone sacīja, ka visus lēmumus viņa pieņēmusi patstāvīgi, taču par rotāciju iepriekš apspriedusies ar VID Iekšējās drošības daļas vadītāju Gitu Plaudi, kurai viņa uzticas. "Un diezin vai kāds varētu mani ietekmēt arī turpmāk - kamēr vien būšu šajā amatā," piebilda Pētersone.
Pētersone VID ģenerāldirektora amatā tika apstiprināta 2013.gada 22.oktobrī. Šim amatam viņa tika virzīta pēc toreizējā finanšu ministra Andra Vilka (V) ieteikuma.
Pētersone nodokļu jomā strādā kopš 1995.gada. Gandrīz 15 gadus viņa vadījusi VID struktūrvienības, kuru darbs saistīts ar audita un nodokļu kontroles organizēšanu, savu profesionālo karjeru veidojot no auditores līdz ģenerāldirektora vietnieces amatam. Pētersone ieguvusi profesionālo maģistra grādu ar lauksaimniecības ekonomista grāmatveža kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu un uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju.
VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā, Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Pētersone par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju tika iecelta 2013.gada jūlijā. Iepriekšējā VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova atstāja amatu pēc pašas vēlēšanās.
Uz sarakstu