Kriminalizē neizpaužamu ziņu nelikumīgu nodošanu ārvalsts organizācijai
Kriminālsods noteikts par darbībām, kuru nolūks būtu palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību. Par šādu nodarījumu varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšana, piespiedu darbu vai naudas sodu kopā ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
Grozījumi arī nosaka, ka sods tiks piemērots par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā nodot vai to nodošanu ārvalstu organizācijām. Kriminālsods noteikts arī par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību. Par minētajiem nodarījumiem kā sods noteikta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
Savukārt par valsts noslēpuma nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
Likuma nosacījumi neattieksies uz personām, kuras būs izdarījušas noziedzīgu nodarījumu līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai.
Kā ziņots, Saeima ceturtdien otrajā, galīgajā, lasījumā apstiprināja pretrunīgi vērtētos Krimināllikuma grozījumus. Tajā veiktas vairākas izmaiņas ar mērķi novērst hibrīddraudus.
Uz sarakstu