IZM piekritusi ieviest vēl vienu pedagogu un skolēnu skaita koeficientu
Kā otrdien, 10.maijā, pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), notikušajās sarunās tika saņemti daudzi ierosinājumi grozīt ministrijas piedāvātos pedagogu un skolēnu skaita koeficientus, tomēr tas neesot iespējams finanšu trūkuma dēļ.
Šadurskis norādīja, ka sākotnējais ministrijas piedāvājums paredzēja piecus teritoriālos pedagogu un skolēnu skaita koeficientus. Lielākais koeficients - 16,5:1 - tika piešķirts lielajām republikas pilsētām.
Sarunu rezultātā panākta vienošanās, ka šo deviņu pilsētu grupu ir iespējams sadalīt divās daļās, nodalot Rīgu.
Rīgā vienā izglītības iestādē vidēji ir 627 skolēni, savukārt pārējo republikas pilsētu skolās vidēji ir 501 skolēns, skaidroja ministrs.
Politiķis norādīja, ka tika rasta iespēja minēto koeficientu samazināt par 0,5, tādējādi koeficients pārējām republikas pilsētām būtu 16:1. Tomēr Šadurskis piebilda, ka tas būtu iestrādāts pārejas noteikumos uz vienu gadu.
"Ja mūsu reforma neparedzētu skolu tīkla sakārtošanu, tad neticu, ka no Ministru kabineta kolēģu puses tiešām tā tiktu atzīta par reformu un ka rezervētā nauda tiešām nonāktu pedagogu mērķdotācijas pieaugumam," sacīja Šadurskis, uzsverot, ka skolu tīkla sakārtošana ir nepieciešama.
Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju. IZM ir aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.
Uz sarakstu