Banner 980x90

Gripa arī Cēsīs

Trīs nedēļu laikā Cēsu slimnīcā apstiprināti trīs gripas saslimšanas gadījumi. Šobrīd par plašu slimības izplatību Cēsu pusē gan vēl nevar runāt, lairakstam "Druva" norādījusi "Cēsu klīnikas" galvenā ārste Anda Skrastiņa.

Viņa pastāstījusi, ka slimnīcā ir daudz slimnieku ar augšējo elpceļu saslimšanām, dažādiem vīrusiem, bet gripa no lielā skaita pacientu bērnu un pieaugušo nodaļās ir fiksēta trīs gadījumos, visos ar gripu saslimuši bērni

Cēsu slimnīcā gripas karantīna pēdējo reizi bijusi 2012.gadā, raksta "Druva".

Cesis24.lv jau vēstīja, ka vairākās pilsētās saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas apmērus, tāpēc Slimību profilakses un kontroles centrs izziņojis gripas epidēmijas sākumu valstī.

Gripas vīruss izplatās ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī ar rokām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem. Vislielākais inficēšanās risks pastāv, atrodoties vienā telpā ar slimu cilvēku, kurš šķauda vai klepo (īpaši attālumā līdz 1m), cieši kontaktējot ar slimo personu, saskaroties ar rokām, muti u.tml., kā arī pieskaroties dažādiem priekšmetiem, kuriem pirms tam bija pieskāries slimais cilvēks.

Gripai raksturīga pēkšņa slimības simptomu parādīšanās - drebuļi, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās virs 38° C, stipras galvassāpes, sāpes acu ābolos un muskuļos ("kaulu laušana"), sauss klepus un rīkles iekaisums, sāpes vai diskomforta sajūta aiz krūšu kaula, izteikts nespēks, apetītes zudums, bezmiegs, var būt arī vemšana un caureja.

Pirmās gripas pazīmes parasti parādās pēc divām dienām no inficēšanās brīža, tomēr tās var parādīties arī laika periodā no dažām stundām līdz četrām dienām pēc kontakta ar slimu cilvēku.

Lai gripas epidēmijas laikā nesaslimtu ar gripu, epidemiologi iesaka:
* ģērbties atbilstoši laika apstākļiem;
* censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku;
* vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, bieži uzkopt telpas, izmantojot sadzīvē lietojamos mazgāšanas līdzekļus;
* rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā;
* izvairīties no pieskaršanās acīm, degunam un mutei ar nemazgātām rokām;
* pārliecināties, ka arī bērni bieži un rūpīgi mazgā rokas;
* auduma kabatlakata vietā izmantot vienreizlietojamas salvetes, pēc lietošanas (deguna šņaukšanas, šķaudīšanas vai klepus) tās izmest un nomazgāt rokas;
* nelietot ar gripas slimnieku kopīgus traukus un galda piederumus (glāzes, karotes un citus higiēnas priekšmetus);
* atgriežoties mājās, izskalot rīkli un degunu (ar kumelīšu, kliņģerīšu vai citu zāļu tēju, vai sāls ūdeni), jo deguna un rīkles gļotāda ir gripas vīrusa ieejas vārti.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)