Caunes pārkāpuma lietu Zemgales apgabaltiesa nosūta atpakaļ Jelgavas tiesai trūkumu novēršanai
Zemgales apgabaltiesas konsultants Normunds Čulkstēns aģentūru LETA informēja, ka administratīvā pārkāpuma lieta 15.aprīlī tika nosūtīta atpakaļ Jelgavas tiesai lēmumā norādīto un likumā noteikto darbību izpildei - trūkumu novēršanai. Proti, Jelgavas tiesai tagad jālemj par procesuāla rakstura trūkumu novēršanu.
Kā ziņots, 7.aprīlī Zemgales apgabaltiesai nosūtīta apelācijas sūdzība, kurā Caune lūdz atcelt Jelgavas tiesas spriedumu, aģentūru LETA iepriekš informēja zvērināts advokāts Aivo Leimanis.
Caune lūdz atcelt Jelgavas tiesas 11.marta spriedumu un izbeigt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.
Jau ziņots, ka tiesa Caunem piespriedusi naudas sodu par sitienu pa seju kādam novada jaunietim, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja cietušā Igora Gromova pārstāvis Ingus Meimers.
Tiesa arī atcēla Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieka Zigmunda Januševska lēmumu izbeigt administratīvo lietu pret Cauni, informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.
Tāpat tiesa atzina politiķi par vainīgu maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanā, iesitot pa seju. Viņam piespriests 280 eiro naudas sods. Caune atzīts par vainīgu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.2 panta pirmajā daļā paredzētā administratīvi sodāmā pārkāpuma izdarīšanā, skaidro Grinšpone. Kodekss nosaka, ka par maznozīmīga miesas bojājuma, kas izraisījis īslaicīgas, maznozīmīgas sekas, bet nav izraisījis veselības traucējumu vai vispārējo darbspēju zaudējumu, tīšu nodarīšanu uzliek naudas sodu no 210 līdz 430 eiro.
Meimers atzina, ka ar spriedumu ir apmierināts daļēji, jo tiesa ir noraidījusi prasību par morālā kaitējuma kompensāciju, taču par to pret Cauni, iespējams, tiks celta prasība civiltiesiskā kārtībā. Tiesā Gromovs prasīja morālo kompensāciju 5000 eiro apmērā.
Tiesa nopratinājusi lieciniekus, pārbaudījusi pierādījumus, tāpēc, cietušā pārstāvja ieskatā, bijusi objektīva. "Caunes rīcība neatbilst morāles pamatprincipiem un ir prettiesiska, viņš ir amatpersona, kurai jārāda piemērs citiem," uzsvēra Meimers.
"Tāpat tiesa norāda, ka arī Pašvaldības policijas darbinieku rīcība konflikta laikā nebija korekta," piebilda Meimers.
Caunes pārstāvis Leimanis aģentūrai LETA arī iepriekš apstiprināja, ka Caune izmantos savas tiesības un pārsūdzēs tiesas spriedumu Zemgales apgabaltiesā pilnā apmērā. Novada vadītājs uzskata, ka tiesa nav bijusi taisnīga un objektīva, vērtējot lietas pierādījumus.
Jau ziņots, ka konflikts starp Cauni un jaunieti, kurš apvainots agresīvā automašīnas vadīšanā, notika pērn 26. jūnijā Vircavas pagastā. Caune, kurš jau iepriekš bijis iesaistīts vairākos publiskos skandālos, jaunietim iesitis.
Pēc konflikta policijā saņemta sūdzība, ka Caune piekāvis jaunieti, savukārt no pašvaldības vadītāja saņemts paskaidrojums, ka jaunieši agresīvi vadījuši auto, bojājot ielu un radot draudus cilvēkiem.
Caune iepriekš publiski skaidroja, ka "personīgi reaģējis uz jauniešu nelikumīgu rīcību novada teritorijā un iesaistījis Pašvaldības policiju", bet plašāk notikušo nekomentēja.
Valsts policija pagājušā gada beigās nolēma izbeigt administratīvo lietu pret Cauni. Cietušais jaunietis pret Cauni vērsies tiesā.
Caune jau iepriekš iemantojis skandalozu slavu saistībā ar ziņām par viņa iespējamo iesaistīšanos stirnu malumedībās un par medībām un piknikiem darba laikā, kā arī citiem ētikas pārkāpumiem.
Uz sarakstu