Tūrisma informācija

 • Vārkavas novadpētniecības muzejs – kultūrvēstures un tūrisma centrs

  Vārkavas novadpētniecības muzejs – kultūrvēstures un tūrisma centrs

  Muzeja vēsture un misijaVārkavas pagasts tiek daudzināts kā pirmās tautskolas dzimtene Latgalē. (1845.gadā brāļi Upenieki no Šķilteriem par saviem līdzekļiem uzceļ pirmo tautskolu zemnieku bērniem. Skola atrodas Vārkavas pagasta Rengentavas ciemā (tagad Sutru pagasts). 

 • Vaivodu dzimtas muzejs

  Vaivodu dzimtas muzejs

  Vanagos novadpētnieks Jānis Vaivods (attēlā) izveidojis dzimtas muzeju, kur aplūkojami tuvākā un tālākā apkārtnē savāktie un paša saglabātie sadzīves priekšmeti, lauksaimniecības piederumi, grāmatas.

 • Vanagu pamatskolas muzejs 

  Vanagu pamatskolas muzejs 

  Skolas muzejs pastāv kopš 2005. gada. Pirmā ekspozīcija – 20-30-to gadu mācību grāmatas, skolēnu burtnīcas, rokraksti. Fotomateriāli izstādīti uzskatāmos stendos: pirmie 6 skolas izlaidumi, fotomirkļi no dažādiem skolas pastāvēšanas posmiem. 

 • Vanagu Svētās Annas Romas katoļu draudzes baznīca

  Vanagu Svētās Annas Romas katoļu draudzes baznīca

  Pirmā Vanagu baznīca pārvesta no Vecvārkavas. To uz Vanagiem pārveda un uzstādīja kapsētā uz sagatavotiem akmens pamatiem 1882.gadā. Virs ieejas bija mazs tornītis ar nelielu zvanu. Galvenajā altārī bija Svētā Jāņa Kristītāja glezna, bet sānu altārī Svētās Annas glezna. Šī baznīca kādu laiku skaitījās Vārkavas...

 • Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca

  Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca

  Patstāvīga Kalupes draudze ar 600 draudzes locekļiem nodibināta 1922. gadā. Līdz 1926. gadam Kalupes draudzei sava dievnama nav bijis. Dievkalpojumi tika noturēti vasaras laikā kādā šķūnī, bet ziemas laikā kāda draudzes locekļa istabā. 1926. gadā uz draudzei piederošās zemes tiek uzcelts Lūgšanu nams, pārbūvējot kādu...