Vietējās ziņas

 • Aglonas novadā šovasar likvidēs divas pamatskolas

  Rīga, 6.febr., LETA. Ar 7.augustu tiks likvidēta Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskola un Šķeltovas pamatskola, lēmusi Aglonas novada dome.

 • Kalvīša sievai un Aglonas novada domei piederošā "Cirīšu HES" piedzīvo 36 729 eiro zaudējumus

  Rīga, 5.febr., LETA. Bijušā premjera Aigara Kalvīša sievai Kristīnei Kalvītei un Aglonas novada domei piederošās SIA "Cirīšu HES" apgrozījums pēdējā gadā bijis 492 564 eiro, un uzņēmums pēc vairākiem peļņas gadiem piedzīvojis 36 729 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija.

 • Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca

  Patstāvīga Kalupes draudze ar 600 draudzes locekļiem nodibināta 1922. gadā. Līdz 1926. gadam Kalupes draudzei sava dievnama nav bijis. Dievkalpojumi tika noturēti vasaras laikā kādā šķūnī, bet ziemas laikā kāda draudzes locekļa istabā. 1926. gadā uz draudzei piederošās zemes tiek uzcelts Lūgšanu nams, pārbūvējot kādu vecu ēku. 1931. gadā iegādāts harmonijs ar 15 reģistriem.

 • Vanagu Svētās Annas Romas katoļu draudzes baznīca

  Pirmā Vanagu baznīca pārvesta no Vecvārkavas. To uz Vanagiem pārveda un uzstādīja kapsētā uz sagatavotiem akmens pamatiem 1882.gadā. Virs ieejas bija mazs tornītis ar nelielu zvanu. Galvenajā altārī bija Svētā Jāņa Kristītāja glezna, bet sānu altārī Svētās Annas glezna. Šī baznīca kādu laiku skaitījās Vārkavas filiāle.

 • Vanagu pamatskolas muzejs 

  Skolas muzejs pastāv kopš 2005. gada. Pirmā ekspozīcija – 20-30-to gadu mācību grāmatas, skolēnu burtnīcas, rokraksti. Fotomateriāli izstādīti uzskatāmos stendos: pirmie 6 skolas izlaidumi, fotomirkļi no dažādiem skolas pastāvēšanas posmiem. 

 • Vaivodu dzimtas muzejs

  Vanagos novadpētnieks Jānis Vaivods (attēlā) izveidojis dzimtas muzeju, kur aplūkojami tuvākā un tālākā apkārtnē savāktie un paša saglabātie sadzīves priekšmeti, lauksaimniecības piederumi, grāmatas.

 • Vārkavas novadpētniecības muzejs – kultūrvēstures un tūrisma centrs

  Muzeja vēsture un misijaVārkavas pagasts tiek daudzināts kā pirmās tautskolas dzimtene Latgalē. (1845.gadā brāļi Upenieki no Šķilteriem par saviem līdzekļiem uzceļ pirmo tautskolu zemnieku bērniem. Skola atrodas Vārkavas pagasta Rengentavas ciemā (tagad Sutru pagasts). 

 • Komponista I.Ivanova piemiņas akmens

  Dzimis 1906. gada 9. oktobrī, Preiļu (Riebiņu) pagasta Babru sādžā – miris 1983. gada 27. martā, Rīgā. Apbedīts 1983. gada 31. martā Rīgā, Meža kapos.

 • Pieniņu Jēzus sirds Romas katoļu baznīca

  Vasaras sezonā nereti vienā dienā šajā baznīcā norit vairākas kāzas. Baznīca atrodas pie Pieniņu ezera. Turpat netālu ir ierīkota neliela peldvieta.

 • Seno spēkratu kolekcija Silajāņos

  No Preiļiem jādodas līdz Riebiņiem (7 km), tur jāraugās pēc norādes Silajāņi (tas arī būs pieminētais zemes ceļš). Silajāņos, pārbraucot Feimankas upi, jāvēro, kur no ceļa labajā pusē redzami veci autobusi un garāžas. Ja laiks ir sauss, var droši griezt iekšā; ja lietavas, tad labāk savu auto atstāt ceļa malā un līdz garāžām aiziet kājām.