Vietējās ziņas

 • Rušenicas pilskalns – seno latgaļu militārais nocietinājums

  Emīls/flickr.com

  Rušenicas pilskalns atrodas Rušas upītes labajā krastā un Rušonas ezera tuvumā, Riebiņu novada Rušonas pagasta Rušenicā. Netālu no pilskalna atrodas arī Rušonas muiža. 16 metrus augstais pilskalns ir kultūrvēsturisks objekts un kultūras piemineklis, virs kura senatnē slējusies nocietināta seno latgaļu pils. Pilskalna izmantošana attiecināma uz astoto līdz 11. gadsimtu.

 • Apciemo ainavisko Jaunsventes muižas parku un dabas takas

  shutterstock.com

  Blakus Jaunsventes muižai, kalna nogāzē, atrodas īpašs parks, kas 19. gadsimta beigās ticis veidots kā plašs ainavu parks 5,22 hektāru platībā, un tā lielākā vērtība – lielo koku daudzums un lapegles. Parkā sastādītas gan dažādu ievestu koku sugas, vietējie koki un krūmi, kā arī veidotas alejas un koku grupas. Parka tuvumā atrodas 1912. gadā celtā Jaunsventes muiža un Militārās tehnikas muzejs, kā arī 2. pasaules karā kritušo kapi.

 • Rēzeknes pilsdrupas un princeses Rozes stāsts

  EDEN - European Destinations of Excellence/flickr.com

  Rēzeknes pilsdrupas atrodas pilskalnā, kur, vēl pirms uz tā tika uzcelta Livonijas ordeņa pils, no devītā līdz 13. gadsimtam atradās nocietināta seno latgaļu pils. Vēlāko laiku mūra pili divos stāvos un ar torņiem 1285. gadā cēlis vācu ordeņmestrs Šurborgas Vilhelms. Tā pastāvēja līdz pat 17. gadsimta vidum, līdz nocietināto pili nopostīja zviedri, un pēc tam tā vairs netika atjaunota. Rēzeknes pilsdrupas ir senākais vēstures piemineklis, kā arī visievērojamākā un tūristu apmeklētākā vieta pilsētā.

 • Lūznavas muiža – mākslas, mūzikas un literatūras pils

  Viļakas bibliotēka/flickr.com

  Lūznavas muiža, arī Dlužņevas muiža, atrodas Lūznavas ciemā, apmēram 22 kilometru attālumā no Rēzeknes. Muižas kungu māja ir romantizēta jūgendstila pērle, kas 20. gadsimta sākumā celta kā īpaša vieta mākslai, mūzikai un literatūrai. Muiža ir piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, savukārt pēc renovācijas atdzimusi no jauna. Lūznavas muiža ir piedzīvojusi renovāciju un tai piešķirts Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss.

 • Lēcas acīm – kas jāzina par to lietošanu, kopšanu un iegādi

  Lēcu lietošana pēdējās desmitgadēs kļuvusi arvien izplatītāka, jo lietotāji novērtē to sniegtās priekšrocības. Tomēr jāņem vērā, ka kontaktlēcas ir medicīnas prece, kuras lietošana prasa īpašu piesardzību un sekošanu gan redzes speciālista, gan lēcu ražotāja norādēm. Tāpēc, ja arī jūs esat apsvēruši iespēju optiskās brilles nomainīt pret lēcām vai ieviest lēcas kā risinājumu atsevišķām dzīves situācijām, tad noteikti jāiepazīstas ar būtiskākajiem drošas lēcu lietošanas, kopšanas un iegādes ieteikumiem. 

 • Kāpēc pasūtīt vārtus savam īpašumam

  Vārti ir viens no drošības un estētikas elementiem, ar ko izvēlas aprīkot lielāko daļu īpašumu. Teritorijas vārti, garāžas vārti, industriālā tipa vārti – tie visi ir pieprasīts un aktuāls produkts tirgū. Tāpēc ir arī samērā plašs piedāvājums. Klientam atliek tikai izdarīt sev piemērotāko izvēli. 

 • 5 gudra patērētāja paradumi, kurus ieviest savā ikdienā

  Mēs visi esam daļa no milzīgas patērētāju sabiedrības. Mēs patērējam preces un pakalpojumus, par kuriem maksājam ar saviem finanšu resursiem. Uzņēmēju vidē cīņa par katru patērētāju un katru potenciālo eiro, kas tiks iztērēs, ir milzīga. Tāpēc patērētājam mūsdienās, lai nenokļūtu zaudētāja lomā un neattaptos, ka nauda aizplūst tur, kur nemaz to nevēlamies, ir jāprot gudri un atbildīgi veidot savus patēriņa paradumus. Piedāvājam piecus paradumus, kas palīdzēs to paveikt.

 • Latgale – tās tradicionālie ēdieni

  Cori Rozentāle /flickr.com

  Latgale ir Zilo ezeru zeme, jo tie šeit sastopami vai ik uz soļa; tā ir dziļu mežu un auglīgu lauku zeme, ko caurvij sena vēsture un spēcīgas senču tradīcijas, kā arī tā ir mājas latgaliešiem – cilvēkiem ar plašu sirdi un pašiem savu valodu. Latgalieši par lielāko vērtību, ar ko tie lepojas, uzskata cilvēku.

 • 6 produkti no virtuves, kas lieliski noder arī skaistumkopšanā

  Lai gan veikalu plauktos kosmētikas līdzekļu netrūkst, daudzi lieliski un iedarbīgi līdzekļi mums ir rokas stiepiena attālumā – virtuvē. Daudzi produkti, kurus izmantojam uzturā, ļoti labi noder arī skaistumkopšanas procedūrām un skaistuma līdzekļu pagatavošanai mājas apstākļos. Lūk, daži no tiem!

 • Kādu termometru iegādāties mājas aptieciņai?

  Termometrs ir neaizstājams elements ikvienā mājas aptieciņā, jo tieši paaugstināta ķermeņa temperatūra ir viens no būtiskākajiem rādītājiem, kas signalizē par saslimšanu. Ilgus gadus visiem mājās bija dzīvsudraba termometri, bet tie tagad ir aizliegti, jo dzīvsudrabs ir bīstama viela. Ja kādam mājās vēl ir palicis šāds vecais termometrs, tas jānodod aptiekā, kur parūpēsies par tā atbildīgu utilizēšanu.