Valmierā neredz nepieciešamību ieviest maksājumu par lietus ūdeņu izvadi
Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa, šī iemesla dēļ Valmieras pilsētā nav nepieciešams ieviest maksu par lietus ūdens aizvadi.
Valmieras pilsētā ir nelieli sadzīves notekūdeņu kanalizācijas tīkla posmi, kuros tiek novadīta arī lietus ūdens kanalizācija. Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA "Valmieras ūdens" meklē iespējas šo notekūdeņu kanalizācijas posmu modernizēšanai un atdalīšanai no lietusūdens kanalizācijas, skaidro Bieziņa.
Jau vēstīts, ka SIA "Rīgas ūdens" turpmāk iekasēs maksājumus ne tikai par saimnieciskās kanalizācijas ūdeņu aizvadi, bet arī par nokrišņu ūdens aizvadi.
Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Dreijere, "Rīgas ūdens" lēmumu par maksas piemērošanu nokrišņu ūdens aizvadīšanai pieņēma, balstoties uz to, ka Rīgā ir atsevišķas teritorijas, pārsvarā centrā, kurās nav atdalīta saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma no lietus ūdeņu sistēmas.
Tādēļ, ja lietus ūdens nonāk kopsistēmā, tas aizplūst uz bioloģisko attīrīšanas staciju Daugavgrīvā, kur tiek attīrīts tāpat kā sadzīves notekūdeņi. Šis process maksā tikpat daudz, cik pārējo notekūdeņu attīrīšana.
Dreijere skaidroja, ka maksa par lietus notekūdeņu novadīšanu atsevišķai "Rīgas ūdens" klientu daļai tika piemērota jau agrāk uz atsevišķu līgumā atrunātu nosacījumu pamata, taču ar 2016.gada 1.aprīli stājās spēkā jaunie Ministru kabineta noteikumi, kuri nosaka obligātu šādas maksas piemērošanu, līdz ar to minētie noteikumi attiecas uz visiem iedzīvotājiem un arī komersantiem, no kuru īpašumiem un teritorijām lietus ūdens nonāk kopsistēmā.
Samaksa par nokrišņu notekūdeņu aizvadi, pēc "Rīgas ūdens" aplēsēm, kārtējā gada laikā varētu papildināt uzņēmuma budžetu par 125 000 eiro.
Uz sarakstu