Uzņēmējs: Spēles ir daudz efektīvākas nekā grupu psihoterapija
Pastāv spēles, kuras ir paredzētas organizācijām, savukārt biznesa spēļu galvenais mērķis var būt kāda konflikta risinājums. Pat tāda pretrunīga struktūra kā Krievijas Stratēģisko iniciatīvu aģentūra aktīvi izmanto spēļu metodiku, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas uzņēmuma "Smart Quest" īpašnieks Aleksandrs Solodovs no Krievijas, kura firma attīsta liepājnieka Jevgēņija Gellera psiholoģisko spēli "Genesis".
Daļa spēļu tiek izmantotas biznesa vajadzībām. Tādās spēlēs galvenais mērķis var būt kāda konflikta risināšana, skaidroja Solodovs.
Viņš stāstīja, ka spēle daļēji ir nepieciešama, lai cilvēkiem būtu vieglāk noņemt sociālās maskas, standarta šablonus, kurus viņi pieraduši izmantot darbā, un izpaust savu daudzveidību. Spēles uzdevums var būt pavisam konkrēts - pastāvoša konflikta vai problēmas atrisināšana, vai arī gluži pretējs - kaut kā pilnīgi jauna izdomāšana. Tā var būt gan jauna produktu līnija, gan komunikācijas metode ar klientiem, kā arī potenciālās mērķauditorijas noteikšana.
"Katra spēle, neskatoties uz neobligāto un neformālo pusi, nes uz biznesu orientētus rezultātus. Tādos apstākļos, lai cik dīvaini tas nebūtu, dažkārt tiek radīti negaidītāki un elegantāki risinājumi, nekā lietojot tradicionālās metodes. Būtībā patērētājs ir organizācija. Tas var būt kompānijas vadītājs vai nodaļu vadītāju komanda. Un tad spēlē iesaistās cilvēki, kur kopā strādā un ir pazīstami ar kontekstu," stāstīja uzņēmējs.
Pēc viņa teiktā, pat tāda neviennozīmīga struktūra kā Krievijas Stratēģisko iniciatīvu aģentūra ļoti aktīvi izmanto spēles metodes, lai panāktu izaugsmi Krievijas valdības un tai tuvu esošajās organizācijās. "Mums jau vairākus gadus krieviski runājošajā telpā notiek dažādas konferences. Tajās pulcējas spēļu tirgus dalībnieki, kuri rada spēles, attīsta tās un ar spēļu palīdzību risina dažādus uzdevumus. Tirgus apjoms un spēļu daudzums nepārtraukti palielinās," stāstīja Solodovs.
Pēc viņa domām, spēle no grupu psihoterapijas atšķiras ar to, ka ir drošāka, jo tā nav norādoša – cilvēkam nav jāmaina savi priekšstati par pasauli, ar varu sevi laužot.
Uz sarakstu