Tiesa noraida Aglonas novada pašvaldības prasību atlaist izpilddirektori Pogu

Rīga, 28.dec., LETA. Daugavpils tiesa Preiļos noraidījusi Aglonas novada pašvaldības prasību par izpilddirektores Inetas Pogas atlaišanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Iepriekš bija paredzēts, ka lēmums būs gatavs jau decembra vidū, bet Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško skaidroja, ka tiesnesei ir daudz skatāmu lietu, tāpēc sprieduma sastādīšanas termiņš pagarināts. Šodien nolemts, ka pašvaldības prasība ir noraidāma.

Pārsūdzēt tiesas spriedumu var 20 dienu laikā.

Pogas darbību dome sāka vērtēt 2017.gada beigās, ierosinot dienesta pārbaudi par dažādiem darījumiem un uzņēmuma līgumiem ar vairākām personām. Dienesta pārbaudi vienā no domes sēdēm ierosināja deputāts Vadims Krimans ("Spēkam, zemei, dvēselei").

Dienesta pārbaude tika uzticēta toreizējai domes priekšsēdētājai Ingūnai Barkevičai ("Par sadarbību mūsu novadā"). Pārbaudes laikā izpilddirektores darbā konstatēti pārkāpumi, tāpēc dome lēma uzteikt Pogai darba līgumu un atbrīvot no amata.

Taču Pogas atlaišanai nav piekritusi Daugavpils valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība, un tāpēc dome savu prasību iesniegusi tiesā.

Vēlāk, domes vadībā nonākot Jānim Butēvicam (Grāveru pagasta saraksts), dome sākusi runāt par izlīguma noslēgšanu ar izpilddirektori, atlīdzinot viņai arī 400 eiro izdevumus par zvērinātas advokātes pakalpojumiem, taču domes deputāti izlīgumu neatbalstīja, un tiesvedība turpinājās.

Butēvics aģentūrai LETA pauda, ka "viss ir nepareizi pašā saknē". Viņš uzskata, ka Poga var turpināt darbu, turklāt ir pazīmes, ka lietā dome zaudēs un izmaksas būs vēl lielākas nekā, noslēdzot izlīgumu.

Domes priekšsēdētājs arī atgādināja, ka viņš savulaik balsojis gan pret dienesta pārbaudi, gan pret Pogas atbrīvošanu no amata.