Banner 980x90

Smiltenes tehnikumā darbosies simulatoru klase

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Nedēļu pirms mācību gada sākuma Smiltenes tehnikuma ceļinieku skolotāji pulcējās nesen rekonstruētajā mācību korpusā Pils ielā 8, lai zviedru inženiera Stefana Petersona (Steffan Peterson) un SIA "Swecon" tehnikas pārdevēja Kārļa Zeberiņa  vadībā apgūtu jaunos greidera, buldozera, ekskavatora un frontālā iekrāvēja stimulatorus, pilsētas informācijas portāls Smiltene24.lv uzzināja izglītības iestādē.

"Simulatoru klase ir ne tikai skaists Smiltenes tehnikuma skolotāju sapņu piepildījums, bet arī liels jaunums un ieguvums visiem Latvijas ceļiniekiem. Pagaidām tai līdzīgas nav nevienā citā mūsu valsts profesionāli izglītojošajā skolā," lepojas Smiltenes tehnikuma Celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķu mācību bāzes vadītājs Zigurds Purmalis.

"Nav noslēpums, ka, tehnikai strauji attīstoties, daudzi, arī pieredzējuši operatori, īsti neprot izmantot jauno mašīnu iespējas," atzīst Z.Purmalis. "Modernā tehnika ir daudzfunkcionāla, uz tās prasmīgi strādājot un apgūstot progresīvākos darba paņēmienus, vienlaikus tiek ekonomēta gan degviela un laiks, gan būtiski pagarināts mašīnas ekspluatācijas laiks. Tāpēc visā pasaulē ierasta prakse - arī jau strādājošajiem operatoriem  ik pa laikam iziet apmācības kursus uz simulatoriem, lai, sastopoties ar novitātēm, varētu pilnvērtīgi izmantot visas jaunās tehniskās iespējas."

Interesi par savu darbinieku apmācību uz Smiltenes tehnikuma simulatoriem izteikuši arī vairāki lielie Latvijas ceļu būves uzņēmumi - "Binders", "A.C.B." u.c.

"Jaunie mācību materiāli ir nozīmīgs resursu ietaupījums. Uz simulatora, netērējot degvielu, iespējams apgūt 70% līdz 80% iemaņu, kas nepieciešamas, strādājot uz tehnikas vienībām," skaidro Kārlis Zeberiņš.

Simulatoru apkalpošana, kā arī programmu atjaunošana un papildināšana notiks ar interneta starpniecību. Frontālā iekrāvēja simulatoram šobrīd ir 15 dažādi scenāriji, bet ekskavatora simulatoram– 26.

Ar speciālu programmu palīdzību iespējams noskaidrot, cik ekonomiski cilvēks pie simulatora strādājis, kā pratis izmantot mašīnas tehniskās iespējas utt. Arī izjūtu ziņā nodarbības auditorijā maksimāli pietuvinātas darba videi.

Audzēknim, sākot darbu, jāievada lietotājvārds, apmācība sākas ar testu un pēc tam katram tiek piedāvāta individualizēta mācību programma, dodot iespēju pakāpeniski apgūt aizvien sarežģītākas pakāpes uzdevumus.

Simulatori iegādāti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta "Smiltenes tehnikuma infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija profesionālās izglītības pilnveidei" atbalstu un katrs izmaksājuši ap 50  000 eu. "Tas nav lēti, bet, izvērtējot milzīgo ieguvumu, kādu līdz ar šādu mācību bāzi varēsim piedāvāt audzēkņiem, kā arī "Volvo" tehniskās iespējas, ieguldītie līdzekļi ilgtermiņā noteikti atmaksāsies," pārliecināts Z.Purmalis.

Par Smiltenes tehnikuma jauno mācību bāzi sajūsmināts arī zviedru inženieris Stefans Petersons: "Darba pienākumi man devuši iespēju būt daudzu valstu profesionāli izglītojošās skolās, bet tik sakārtotu mācību vietu un tik plašas iespējas jauniešu izglītībā redzu pirmoreiz. Pārsteidzoši! Augstākais standarts!" 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)