Skolēni aicināti uz nodarbībām Liepājas Universitātē par grafēnu
Sestdien, 20.februārī, plkst.10.00 Liepājas Universitātes (LiepU) Dabas un inženierzinātņu fakultātē, Kr.Valdemāra ielā 4, 23.telpā, 7. – 12.klašu skolēni aicināti apmeklēt Jauno zinātnieku skolas nodarbības par tēmu ''Grafēns''. Kopumā paredzētas divas nodarbības, katra 40 minūšu gara.
Kā pilsētas informācijas portālu Liepaja24.lv informēja LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Timermane, grafēns ir oglekļa viena atoma biezuma slānis, kas veidots ar sp² starpatomu saitēm heksagonālā divdimensiju kristāliskajā režģī. Tam piemīt liela mehāniskā cietība, laba siltumvadītspēja un elektronu kustības spēja. Pirmajā nodarbībā LiepU Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta pētnieks Uldis Žaimis stāstīs par grafēna ieguvi un izmantošanu – kas ir grafēns, kā to iegūst un kādiem nolūkiem izmanto. Savukārt otrajā nodarbībā par dabas procesu matemātisko modelēšanu LiepU Dabas un inženierzinātņu fakultātes asistents Maksims Žigunovs skaidros, kas ir matemātiskie modeļi, kā izmantot programmatūru MATLAB matemātiskajā modelēšanā. Paredzēti arī grafēna lietojumu matemātiskie modeļi un to demonstrējums.
Nodarbību noslēgumā notiks robotikas praktikums, kurā katram skolēnam būs iespēja padarboties ar "Lego Mindstorms" robotiem.
Jauno zinātnieku skolas nodarbības notiek reizi mēnesī. Mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, parādot gan atsevišķo zinātnes nozaru savstarpējo saistību, gan akadēmisko zināšanu un prakses saikni. Nodarbību vadītāji ir LiepU pētnieki, mācībspēki un studenti.
Dalība ir bez iepriekšējas pieteikšanās un bez maksas.
Nākošās nodarbības ir paredzētas 26.martā, 16.aprīlī un 21.maijā.
Uz sarakstu