Rēzeknes Augstskolā viesojās LU Konfūcija institūta delegācija
27. maijā Rēzeknes Augstskolā (RA) viesojās LU Konfūcija institūta delegācija – LU Konfūcija institūta Latvijas Puses direktors Prof. Pēteris Pildegovičs un LU Konfūcija institūta Ķīnas Puses direktors Prof. Šan Cjuaņju (Shang Quanyu).
Ciemiņi tikās ar RA studiju prorektori Angeliku Juško-Štekeli un Mūžizglītības centra vadītāju Karīni Laganovsku.
Tikšanās laikā tika apspriesti dažādi aktuāli jautājumi, no kuriem kā svarīgākais bija Konfūcija mācību klases atvēršana Rēzeknes Augstskolā (taču tam ir nepieciešams laiks, lai tiktu izskatīti visi vajadzīgie dokumenti).
RA pārstāves informēja ciemiņus par tuvojošos pasākumu „Augstākajai izglītībai Rēzeknē – 90!”, kurā piedalīties tika uzaicināti arī delegācijas dalībnieki. Tāpat viesi tika informēti par to, ka RA mainās statuss un nosaukums un ka turpmāk Rēzeknes Augstskola būs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.
RA studiju prorektore A. Juško-Štekele norādīja, ka sadarbība ar Ķīnu attīstās ar „Erasmus” programmu starpniecību, jo īpaši inženierzinātņu jomā. Viņa izteica cerību, ka arī turpmāk varētu notikt sadarbība starp RA un kādu no Ķīnas augstskolām.
Tā kā Mūžizglītības centra vadītāja K. Laganovska savā amatā ir salīdzinoši nesen, viņa uzsvēra: „Esmu ļoti priecīga par iespēju attīstīt sadarbību ar Konfūcija institūtu un šo pienākumu veikšu ar visaugstāko atbildības sajūtu.”
Ciemiņi atzina, ka RA jaunās Inženieru fakultātes ēka ir pārdomāta, ļoti augstā līmenī, kas ir pozitīvs piemērs tam, ka tehnoloģijas ir pietiekami attīstītas un turpina pilnveidoties. Profesors no Ķīnas uzskata, ka Rēzekne ir Latgales galvaspilsēta. Viņš izteica pateicību par apstākļiem, kuri ir nodrošināti voluntieriem no Ķīnas, kuri pasniedz ķīniešu valodas lekcijas. Profesors izteica cerību, ka sadarbība turpināsies arī turpmāk.
Vēlāk RA notika ķīniešu valodas skolotājas Shuhui Wang atklātā lekcija un sertifikātu pasniegšana ķīniešu valodas apguvējiem.
Ieva Treija, kura bija to cilvēku vidū, kuri RA apguva ķīniešu valodu, par gūtajām zināšanām stāsta: „Ķīniešu valoda likās interesanta ar saviem hieroglifiem un kultūru. Es priecājos, ka RA dod mums iespēju apgūt tādu valodu kā ķīniešu. Ja jau ir tāda iespēja, tad kāpēc gan nemācīties? Protams, RA studentiem mācības bija par brīvu, es gan maksāju par šiem kursiem.” Ieva atzīst, ka viņai paticis mācīties izprast zīmes, jo ķīniešu valoda ir ļoti interesanta ne tikai ar zīmēm, bet arī ar savu kultūru.
Ieva uzsver, ka turpinās mācīties ķīniešu valodu, jo RA piedāvā iespēju no septembra apgūt 2. līmeņa ķīniešu valodu, ko mācīs jau cita pasniedzēja no Ķīnas. Jāpiebilst, ka rudenī tie, kuri vēlēsies, varēs sākt arī 1. līmeņa mācības. Plašāka informācija par pieteikšanos kursiem būs pieejama RA mājas lapā www.ru.lv.
Uz sarakstu