Rēzeknē aizvadītas pirmā posma sacensības pludmales volejbolā

Uz sacensībām ieradās 29 komandas no Bērzgales, Cirmas, Dagdas, Ezerniekiem, Kaunatas, Līvāniem, Ludzas, Preiļiem, Rēzeknes, Šķaunes, Štikāniem un Viļāniem. Sakarā ar lieli dalībnieku skaitu bija grūtības ar spēļu kārtības noteikšanu, bet tiesnešu kolēģija atrada risinājumu un sadalīja komandas divās grupās, kurās tika spēlēts pēc divmīnusu sistēmas, noskaidrojot uzvarētājus grupās, pēc tam divas labākās šo grupu komandas izspēlējot pusfināla un fināla spēles noskaidroja pirmā posma uzvarētājus. Katra spēle sastāvēja no viena seta līdz 21 punktam.
Pirmajā grupā līdz finālspēlēm tika komandas "Kaķīši" no (Ilgvars Gritāns, Andris Zunda), Šķaune (Normunds Muižnieks, Jurijs Dmitrijevs), "Zaļie gurķi" (Jānis Gabranovs, Emīls Ločmelis) un "Tagil" (Arnis Žogots, Oļegs Seļskovs). Spēlē par 3.vietu "Zaļie gurķi" ar rezultātu 21:16 uzvarēja komandu "Kaķīši", bet spēlē par 1.vietu "Tagil" ar 21:14 pārspēja Šķaunes komandu.
Otrajā grupā līdz finālspēlēm tika komandas "Dinamo" (Dainis Lucijanovs, Jānis Opincāns), Rihards Vilcāns/ Kristaps Čakšs, Līvāni (Jānis Bikšis, Mārtiņš Jeļisejevs) un "Brīvība" (Viktors Tarakanovs, Vjačeslavs Dmitrijevs). Spēlē par 3.vietu Līvānu komanda ar rezultātu 21:16 uzvarēja komandu "Dinamo", bet spēlē par 1.vietu Preiļu/ Rēzeknes apvienotā komanda Vilcāns/ Čakšs ar 21:16 pārspēja komandu "Brīvība".
Abu grupu divas labākās komandas tālāk cīnījās par uzvarētāju tituliem. Pusfināla spēļu rezultāti:
"Tagil" – "Brīvība" – 21:15 un Šķaune – Vilcāns/ Čakšs - 21:12. Pēc tam spraigā cīņā noritēja spēle par trešo vietu, kurā uzvaru pār komandu "Brīvība" ar 22:20 izcīnīja Vilcāns/ Čakšs. Īsāka bija finālspēle par pirmo vietu, kurā komanda "Tagil" ar 21:11 uzvarēja Šķaunes komandu.
Kausa izcīņas sacensības notiks sešos posmos, kopvērtējumā tiks vērtēti četru posmu labākie rezultāti.
Otrā posma spēles notiks 22.jūnijā Viļānu pilsētas stadiona pludmales volejbola laukumos.