"Gjensidige Baltic": Lieldienas ar būtisku negadījumu skaitu neizceļas
Kā ziņo aģentūra LETA, salīdzinot Lieldienas iepriekšējos četros gados - laika periodā no 2012. līdz 2015.gadam -, redzams, ka Lieldienu svētki un garās brīvdienas Latvijā neizceļas ar palielinātu negadījumu skaitu un traumatismu.
"Garajās brīvdienās - no Lielās piektdienas līdz Otrajām Lieldienām - redzam, ka kopējais negadījumu skaits ir lielāks nekā aprīlī caurmērā, tomēr tas ir apmēram tāds pats, reizēm pat mazāks nekā jebkurā aprīļa nedēļas nogalē. Tādēļ varam secināt, ka negadījumi brīvdienās notiek nedaudz biežāk nekā darba dienās, taču tieši Lieldienās izteikta traumatisma kāpuma nav," informē "Gjensidige Baltic" Ceļojumu un nelaimes gadījumu atlīdzību nodaļas ārste-eksperte Inese Švarca.
Pavasara brīvdienās - arī Lieldienās - raksturīgākie ievainojumi ir dažāda veida lūzumi. "Apmēram 70% no visām traumām ir roku, kāju, sejas, ribu un citu kaulu lūzumi. Savukārt pārējie pavasara brīvdienu negadījumi saistās ar mīksto audu traumām - brūcēm vai apdegumiem, kā arī sasitumiem, sastiepumiem un citām sīkām traumām, arī smadzeņu satricinājumiem. Lieldienu traumatisma struktūra gan būtiski neatšķiras no caurmēra statistikas. Tādēļ redzam, ka, sākoties patīkamākiem laika apstākļiem, iedzīvotāji kļūst aktīvāki uz dažādām izdarībām un laika pavadīšanu ārā, svaigā gaisā, atliek vien parūpēties par to, lai aktivitātes būtu drošas," uzsver Švarca.
"Gjensidige" atgādina arī pamata lietas, kam pievērst uzmanību, lai svētki būtu priecīgi un bez traumām, - pārliecināties par Lieldienu šūpoļu drošumu, rūpēties, lai mazi bērni neatrodas pārāk tuvu šūpolēm, kā arī uzmanīt katlus ar verdošu ūdeni olu krāsošanai.
Uz sarakstu