Preiļu Valsts ģimnāzijai mainīs nosaukumu

Domes sēdē tika izskatīts piecu deputātu iesniegums par Preiļu Valsts ģimnāzijas nosaukuma maiņu, pārdēvējot mācību iestādi par Jāņa Eglīša Valsts ģimnāziju, pilsētas informācijas portālu Preili24.lv informēja Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle.

Viņa norāda, ka Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē deputāti jau bija atbalstījuši iesniegto priekšlikumu, nolemjot Preiļu Valsts ģimnāzijas nosaukumu mainīt un nosaukt izglītības iestādi par Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāziju.

Domes sēdē Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore, domes deputāte Ligita Pauniņa paskaidroja, ka jau pagājušajā gadā ģimnāzijas pedagogiem bija doma par nosaukuma maiņu, un mācību iestādes kolektīvā tā tika atbalstīta. Ligita Pauniņa ierosināja ģimnāzijas nosaukuma mainīt pēc diviem gadiem - 2016. gadā, kad izglītības iestāde svinēs divdesmito dzimšanas dienu un notiks absolventu salidojums. Tad nosaukuma maiņa izskanētu emocionālāk un svinīgāk, parādot esošajiem un bijušajiem audzēkņiem Jāņa Eglīša ieguldījumu izglītības iestādes izveidošanā un attīstībā. Divu gadu laikā būtu iespējams secīgi veikt vēl vairākus darbus, un viens no tiem ir materiālu vākšana un ekspozīcijas izveidošana par Jāni Eglīti skolas muzejā.

Deputāti atbalstīja Ligitas Pauniņas priekšlikumu un pieņēma lēmumu nomainīt Preiļu Valsts ģimnāzijas nosaukumu, pārdēvējot izglītības iestādi par Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāziju. Līdz 2016. gadam jāveic izmaiņas izglītības iestādes dokumentos.

Jānis Eglītis ir devis paliekošu ieguldījumu Preiļu novada attīstībā. Īpašs viņa devums ir izglītības jomā, jo Jāņa Eglīša vadībā tika izveidota Preiļu Valsts ģimnāzija, nemitīgi tika pilnveidots ģimnāzijas darbs un gūti ievērojami sasniegumi jaunās paaudzes izglītošanā. No 2003. gada 31. marta līdz 2006. gada 14. novembrim Jānis Eglītis bija Preiļu novada domes priekšsēdētājs, vēlāk – Latvijas Republikas Saeimas deputāts un Ventspils augstskolas rektors.

Par ieguldījumu Preiļu novada attīstībā Jānim Eglītim pēc nāves piešķirts Preiļu novada Goda pilsoņa nosaukums.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)