Preiļu 1.pamatskolā durvis vērusi trenažieru zāle

Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

Biedrība "Savai skolai" un Preiļu 1.pamatskolas devīto klašu skolēni ir realizējuši projektu, kura rezultātā skolā ir iegādāti trenažieri un ar skolas vadības atbalstu trenažieru izvietošanai ir atvēlēta telpa skolas ēkā, pilsētas informācijas portālu Preili24.lv informēja Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle.

LabieDarbi.lv projektu konkursā 9.klases audzēkņu izlolotā ideja, pateicoties daudzu iedzīvotāju balsojumam, ieguva finansējumu 1948 latu apmērā trenažieru iegādei.

Pagājušā gada nogalē biedrība "Savai skolai" un skolas audzēkņi aicināja visus atbalstītājus un palīgus uz projekta noslēguma pasākumu. Aktīvie projekta dalībnieki stāstīja, kā norisinājās balsošana, cik daudz izdomas un enerģijas bija jāieliek, lai projekts balsojumā uzvarētu un iegūtu nepieciešamo finansējumu.

Doma par trenažieru zāles izveidi skolā 9. klases audzēkņiem bija radusies pagājušā gada oktobra sākumā, bet, lai saprastu, ar ko sākt un kā iecerēto iegūt, palīgā tika aicināta biedrības "Savai skolai" valdes locekle Maruta Plivda. Pateicoties Marutas aktivitātei, skolā jau bija realizēti divi projekti, un, visiem kopā darbojoties, 24. oktobra vakarā tika iesniegts trešais projekts sporta aprīkojuma iegādei. 30.oktobrī tika saņemta informācija, ka ir gūts apstiprinājums projektam, un 1.novembrī sākās balsošana.

Viss izskatījās daudzsološi pēc pirmās balsošanas dienas, bet vēlāk radās sīva konkurence no pārējo projektu atbalstītāju puses, tāpēc audzēkņi ar Marutas Plivdas palīdzību balsojumus vāca gan veikalos, gan degvielas uzpildes stacijās, akcijā iesaistīja radus, draugus un paziņas. Pēdējās balsošanas dienas aizritēja sevišķi intensīvā balsu vākšanas maratonā, un rezultāts attaisnojās.

Projekta noslēguma pasākumā 9. klases skolēni atzina, ka ir iegūta pieredze komunikācijā ar cilvēkiem, dažādu problēmu risināšanā darba procesā. Jaunieši pateicās ikvienam, kurš palīdzēja materializēt viņu izloloto ieceri, īpašu ‘paldies’ sakot Marutai Plivdai.

Izrādījās, ka Preiļu iedzīvotāji bija visatsaucīgākie balsošanā, jo projekta darba grupa pēc balsojumiem bija devusies arī uz Jēkabpili un Daugavpili. Pateicības par sadarbību un atbalstu saņēma vairākas iestādes un uzņēmumi Preiļos. Īpašs paldies tika teikts veikaliem "Oga" un "Maxima", SIA Vega P, Preiļu Valsts ģimnāzijai, Preiļu 2, vidusskolas kolektīvam, Preiļu novada domei, Swed bankai Preiļos, SIA "Olūts", un īpaši Preiļu 1. pamatskolas kolektīvam. SIA "Olūts" ar Preiļu novada domes atbalstu ir sarūpējusi 9. klasei apmaksātu braucienu uz boulingu par ieguldīto darbu projekta realizēšanā.

Projekta noslēgumā 9. klases kolektīvu un Marutu Plivdu sveica Preiļu novada domes deputāts Lauris Pastars, Preiļu pamatskolas direktore Nora Šņepste, biedrības "Savai skolai" valdes priekšsēdētājs Juris Erts, Preiļu 2. vidusskolas direktore Nadežda Hļebņikova, Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolas direktors Romāns Petrovs, sporta skolotāji un vecāku pārstāvis Sandis Šķēps.

Tagad Preiļu 1.pamatskolā ir pieejams preses vingrinājumu sols, velo trenažieris, svaru celšanas stienis un statīvs ar svara elementiem un multifunkcionālais trenažieris. Turpmāk novada jaunieši pēc skolas nodarbībām te varēs sevi fiziski attīstīt, lietderīgi pavadot savu brīvo laiku vai mērķtiecīgi trenēties, lai sasniegtu labus rezultātus sportā.