Pērn palielinājies ministriju skaits, kuras nepamatoti veikušas avansa maksājumus
Pēdējo gadu laikā būtiski ir palielinājies ministriju skaits, kas ir veikušas ekonomiski nepamatotus avansa maksājumus, to apjoms ir sasniedzis 32 miljonus eiro, revīzijā par valsts saimnieciskā gada pārskatu secinājusi Valsts kontrole.
2012.gadā prettiesiskus un ekonomiski nepamatotus avansus maksājušas Satiksmes ministrija (SM), Zemkopības ministrija (ZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Pēc gada resoru skaits palielinājās līdz septiņiem - Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Kultūras ministrija (KM), Labklājības ministrija (LM), Veselības ministrija (VM), VARAM, ZM, kā arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Savukārt pagājušajā gadā šādus maksājumus veica IZM, KM, LM, VM, Tieslietu ministrija (TM), VARAM, Ekonomikas ministrija un NEPLP.
Revidenti analizējuši avansu struktūru, kur 195 000 bijuši kā prettiesiski nodokļu avansi, 515 000 eiro izmaksāti kā līgumos neparedzēti vai neobligāti avansi, maksājumi par neizpildītu pasūtījumu bija 55 000 eiro apmērā, daļēji apmaksātu pasūtījumi par 2015.gadu bija 229 000 eiro apmērā, savukārt avansā palikuši pārskaitītie līdzekļi bija 1,8 miljonu eiro apmērā.
Secināts, ka VM pakļautībā esošais Nacionālais veselības dienests pērn decembrī, veicot avansa maksājumus vismaz 229 000 eiro apmērā, ir daļēji apmaksājis 2015.gadā sniegtos pakalpojumus un piegādātos medikamentus. Līdzīgi rīkojusies arī TM pārraudzībā esošā Ieslodzījuma vietu pārvalde. Decembrī veicot avansa maksājumu 126 000 eiro apmērā par pakalpojumiem, kurus bija plānots saņemt tikai šogad.
Valsts kontrole secinājusi, ka nepamatotu un prettiesisku avansa maksājumu apmērs ar katru gadu palielinās un tas nenāk par labu valsts budžeta efektīvas un ekonomiskas izlietošanas nodrošināšanai.
Uz sarakstu