Līdz decembra beigām atliek lēmuma paziņošanu prasībā par Aglonas novada pašvaldības izpilddirektores atlaišanu

Jelgava, 14.dec., LETA. Daugavpils tiesa Preiļos līdz gada beigām atlikusi lēmuma sagatavošanu Aglonas novada pašvaldības prasībā par izpilddirektores Inetas Pogas atlaišanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško skaidroja, ka tiesnesei ir daudz skatāmu lietu, turklāt nākamajā nedēļā paredzēts atvaļinājums. Tāpēc šodien paziņots, ka sprieduma sastādīšanas termiņš pagarināts līdz 28.decembrim.

Pogas darbību dome sāka vērtēt 2017.gada beigās, ierosinot dienesta pārbaudi par dažādiem darījumiem un uzņēmuma līgumiem ar vairākām personām. Dienesta pārbaudi vienā no domes sēdēm ierosināja deputāts Vadims Krimans ("Spēkam, zemei, dvēselei").

Dienesta pārbaude tika uzticēta toreizējai domes priekšsēdētājai Ingūnai Barkevičai ("Par sadarbību mūsu novadā"). Pārbaudes laikā izpilddirektores darbā konstatēti pārkāpumi, tāpēc dome lēma uzteikt Pogai darba līgumu un atbrīvot no amata.

Taču Pogas atlaišanai nav piekritusi Daugavpils valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība, un tāpēc dome savu prasību iesniegusi tiesā.

Vēlāk, domes vadībā nonākot Jānim Butēvicam (Grāveru pagasta saraksts), dome sākusi runāt par izlīguma noslēgšanu ar izpilddirektori, atlīdzinot viņai arī 400 eiro izdevumus par zvērinātas advokātes pakalpojumiem, taču domes deputāti izlīgumu neatbalstīja, un tāpēc tiesvedība turpinājās.

Butēvics aģentūrai LETA pauda, ka "viss ir nepareizi pašā saknē". Viņš uzskata, ka Poga var turpināt darbu, turklāt ir pazīmes, ka lietā dome zaudēs un izmaksas būs vēl lielākas nekā, noslēdzot izlīgumu.

Domes priekšsēdētājs arī atgādināja, ka viņš savulaik balsojis gan pret dienesta pārbaudi, gan pret Pogas atbrīvošanu no amata.