KVĢ skolēni veikuši pētījumus visdažādākajās sfērās
Ceturtdien, 18.februārī Krāslavas Valsts ģimnāzijā norisinājās 21.skolēnu Zinātniski pētniecisko darbu konference, pilsētas informācijas portālam Kraslava24.lv pavēstīja KVĢ 12.klases skolniece Ieva Jokste.
Pētnieciskā darbība ļauj padziļināt skolēnu zināšanas dažādos mācību priekšmetos, ļauj gūt priekšstatu par zinātnisko un pētniecisko procesu, uzlabo skolēnu kritisko domāšanu un garīgās darbaspējas.
Konferences sākumā direktora vietniece mācību darbā Anna Juškeviča klātesošajiem pastāstīja, kā zinātniski pētniecisko darbu kustība attīstījusies skolā, kādas ir darbu izstrādes tendences. Tam sekoja direktora Jāņa Tukāna uzruna.
Pēc svinīgās konferences atklāšanas sākās pasākuma svarīgākā daļa, proti, skolēni aizstāvēja savus izstrādātos darbus.
Skolēni kā jau allaž bija veikuši pētījumus visdažādākajās sfērās. Plaši tika pārstāvētas tēmas eksaktajās zinātnēs.
Konferencē tika prezentēti pētījumi par ķērpju sastopamību uz kokiem Dabas parka Daugavas loki teritorijā, par rokas muskuļu darbību un polimino, par emocionālo vardarbību un depresiju, bija daudz stāstīts par ķīmiju un inženierzinātnēm un daudz, daudz kas cits. Tāpat tika demonstrēts paštaisīts galvaniskais elements, iekārta gaismas mūzikas iegūšanai, dabiskas akvareļkrāsas, mācību portāls u.c. Vairāki skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi bija tapuši arī humanitārajās zinātnēs. Ģimnāzisti pētīja politiskos procesus Latvijā, ceļu policijas darbu, angļu valodas frazeoloģismu pielietošanu mācību stundās.
Tāpat daži skolēni bija veikuši pētījumus, kas skar mūsu novadu. Tika pētīta uzņēmējdarbība Krāslavas novadā un altārgleznojumi Krāslavas katoļu baznīcā. Konferencē prezentētos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā ietilpa Krāslavas Valsts ģimnāzijas pedagogi. Labākos darbus vērtēšanas komisija izvirzīja tālākai dalībai Daugavpils Universitātes rīkotājai skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencei.
Pašiem pētīt, meklēt attiecīgo literatūru un analizēt, izvēlēties galveno un pašiem uzrakstīt, nevis "aizņemties" no interneta – tās ir prasmes, ko sniedz mums skolotāji. Visu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu autoru vārdā saku lielu paldies mūsu skolotājiem par to neatsveramo darbu, kas tiek ieguldīts, mācot mūs izstrādāt šādus darbus un prezentējot tos.
Uz sarakstu