Kā padarīt zobus baltākus un novērst to iekrāsošanos?
Skaists smaids un balti zobi ir viena no labākajām rotām ikvienam cilvēkam. Tas ļauj justies pašpārliecinātam, nekautrēties smaidīt un brīvi komunicēt. Bet zobu tonis ir viens no problēmjautājumiem, kas aktuāls daudziem. Zobi paliek dzelteni vai pelēcīgi un zaudē savu labo izskatu. Tam var būt dažādi iemesli, tāpēc katram jāpadomā par saviem paradumiem un dzīvesveidu, jo bieži vien tieši tur meklējams cēlonis tam, ka zobi kļuvuši dzelteni.
- Kafija, tēja, sarkanvīns. Šie un arī citi krāsainie dzērieni diezgan intensīvi var iekrāsot zobus. Protams, ka reti kurš būs gatavs atteikties no sava ieraduma dzert tēju vai kafiju, bet paradums samazināt, piemēram, vīna, daudzumu noteikti nāks par labu ne tikai zobiem, bet arī veselībai.
- Smēķēšana. Šis ieradums ir galvenais kaitnieks zobu baltajam tonim. Ja esat smēķētājs, tad neceriet, ka zobu tonis paliks nemainīgs. Lai to atgūtu, būs jāizmanto zobu balināšana. Vai arī jāatmet šis kaitīgais ieradums uz visiem laikiem.
- Nepietiekama zobu kopšana. Ja ikdienā netiek veikta pietiekama un pareiza zobu kopšana un regulāri apmeklēts zobu higiēnists, tas atstāj iespaidu ne tikai uz zobu veselību, bet arī zobu toni. Pēc higiēnas zobi jau kļūst ievērojami baltāki. Ja zobu higiēnistu apmeklē divas reizes gadā, tas var būt pietiekami, lai, apvienojot ar labiem zobu kopšanas paradumiem, panāktu, ka zobi kļūst baltāki.
Zobu dabisko krāsu pārmantojam
Kāpēc vienam ir balti zobi bez piepūles, bet citam tie jau dabiski ir nedaudz iedzelteni vai pelēcīgi? Atbilde daļēji ir ģenētikā, jo mēs pārmantojam no saviem vecākiem pat tādu sīkumu kā zobu toni. Patiesībā to, kādā krāsā ir zobi, nosaka tas, cik bieza ir zobu emalja un kādā tonī ir zem tās esošais dentīns. Tas spīd cauri emaljai un var ietekmēt, kāda ir zobu dabiskā krāsa. Tāpēc jāsaprot, ka ne vienmēr dažādi zobu baltināšanas risinājumi spēs sniegt tieši tādu rezultātu, kāds izsapņots, jo zobu dabiskais tonis saglabāsies. Ja tas tiešām neapmierina, tad pastāv iespēja izmantot zobu venīrus jeb plāksnītes, kas nosedz zobus, padarot tos līdzenus, skaistu un baltus.
Ar kādām metodēm var padarīt zobus baltākus
Ja neesat apmierināti ar savu zobu toni, tad vispirms vajadzētu pārskatīt savus ikdienas paradumus un pēc iespējas mazināt tos faktorus, kas var veicināt zobu iekrāsošanos. Piemēram, zobu kopšanas paradumu uzlabošana un atteikšanās no smēķēšanas var ar laiku būtiski uzlabot zobu izskatu. Ja ar to šķiet par maz, tad efektīvākais veids, kā iegūt baltākus zobu, ir zobu balināšana. To var darīt ar profesionāliem līdzekļiem gan mājās, gan zobārstniecības klīnikā. “Dr. Apines zobārstniecība” Rīgā piedāvā zobu balināšanu ar Philips Zoom! sistēmu, kas nodrošina gan saudzīgu, gan efektīvu balināšanas procesu.
Kādas ir Zoom! balināšanas priekšrocības?
- Zobiem saudzīga balināšana
Procedūrā tiek pielietota uzlabota UV gaismas lampa, kas aktivizē balinošo gelu. Šādas balināšanas laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu bojāt zobu struktūru, jo UV lampa neuzsilda zobus balināšanas laikā. Šis ir balināšanas veids ar vismazāko iespējamo apdegumu risku. - Balinošais gels stiprina zobus un mazina jutību
Balinošajam gelam, kas tiek izmantots, ir neitrāls pH līmenis, un tas satur kalciju, kas ir zoba emaljas mikroelements. Kalcija joni palīdz stiprināt zobu, mazina zobu jutību, veido aizsargkārtu, kas ne tikai aizpilda virsmas mikrodefektus, bet padara zobu virsmu gludāku un spīdīgāku. - Rezultāts redzams jau pēc 2 stundām
Iegūt par vairākiem toņiem baltākus zobus ar šo metodi var jau pāris stundu laikā. Gels tiek aktivizēts ar speciāliem gaismas stariem, paātrinot tā iedarbību. Zoom! balināšana ilgst līdz 2 stundām un norit 3–4 reizes pa 15 minūtēm. - Efekts saglabājas ilgstoši
Protams, rezultāts un tā noturība atkarīga no individuāliem faktoriem un dzīvesveida ieradumiem, bet iegūtais baltais tonis var saglabāties pat divus gadus, ja veic profilaktiskus pasākumus.
Profesionāla zobu balināšana mājās
Protams, ir arī pieejami profesionāli zobu balināšanas līdzekļi, ko var izmantot mājas apstākļos. Tā ir balinoša želeja, kurai virsū liek kapes, vai arī zobus balinošās plāksnītes. Izmantojot šos līdzekļus, jāatceras, ka tas prasīs precīzu un ilgstošu darbu. Rūpīgi jāseko tam, kas norādīts lietošanas instrukcijā. Mājās ar profesionāliem līdzekļiem pamanāmu efektu būs jāgaida vismaz divas nedēļas. Tāpat arī jārēķinās, ka vajadzēs katru dienu veltīt laiku tam, lai veiktu balināšanas procedūru. Ne visiem šāda metode ir ērta un iederas viņu dzīvesveidā. Tāpēc arvien biežāk pacienti izvēlas zobu balināšanu veikt klīnikā, kur to pašu un vēl labāku efektu var panākt jau pāris stundu laikā.
Vai balināt zobus ar tautas līdzekļiem?
Lai iegūtu baltākus zobus, mēdz izmantot arī produktus, kas atrodami mājās. Tas būs lēti un vienkārši, tomēr nevajadzētu cerēt uz īpaši lielu efektu. Tas var būt noderīgi tiem, kuriem zobu tonis nav izteikti dzeltens. Ko tad no tautas līdzekļiem rekomendē? Dzeramā soda, ogle, ābolu etiķis, zemenes, apelsīnu un banānu mizas, kokosriekstu eļļa un vēl citi līdzekļi. Internetā var atrast dažādas receptes, kā sajaukt un pareizi izmantot tautas līdzekļus, lai padarītu zobus baltākus.
Uz sarakstu