Jauno vadību Preiļu slimnīcai varētu atrast tuvāko mēnešu laikā

Rīga, 15.maijs, LETA. Lemt par jauno SIA "Preiļu slimnīca" vadību varētu tuvāko mēnešu laikā, aģentūrai LETA apliecināja kapitāldaļu turētāja pārstāve Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda (Latgales partija).

Pašlaik svarīgākais akcionāriem esot izprast situāciju, kādā ir slimnīca. Tāpat vēl jāpieņem lēmums, vai slimnīcas vadībā turpmāk būs trīs vai viens valdes loceklis. Plivda noraidīja atlaistās slimnīcas valdes priekšsēdētājas Ivetas Stares bažas par to, ka ar vienu valdes locekli būs vieglāk manipulēt, apgalvojot, ka līdzšinējie trīs valdes locekļi varēja parādīt vien sliktu pārvaldību, jo viens nezināja, ko dara cits.

Par nepamatotām domes priekšsēdētāja sauca arī Stares pārmetumus par politisko izrēķināšanos un zvērināta revidenta atzinuma sagrozīšanu.

"Tās ir tikai darba attiecības, politiskā izrēķināšanās būtu pavisam kas cits, bet viņa [Stare] turpina deputāta darbu," komentēja Plivda, uzsverot, ka viņai nav bijis iespējams sagrozīt revidenta atzinumu.

Jau ziņots, ka 9.maijā "Preiļu slimnīcas" kapitāldaļu turētāju kopsapulcē sliktas pārvaldības dēļ atlaista slimnīcas valde. Plivda teica, ka kapitāldaļu turētājiem radās pamatotas bažas par valdes darbu, tādēļ pieņemts lēmums atlaist esošo valdi, un par pagaidu valdes priekšsēdētāju iecelt Skaidrīti Žukovu.

No amata atbrīvotā Stare savu atlaišanu sauc par politisko izrēķināšanos, jo kopš šī gada sākuma viņa ir Preiļu novada domes opozīcijas deputāte. Viņa uzsver, ka pašvaldības vadība ir sagrozījusi zvērināta revidenta atzinumu par pagājušā gada pārskatu, un pārmetumi slimnīcas valdei ir nepamatoti.

Atlaistā valdes priekšsēdētāja uzskata, ka valde strādājusi profesionāli kā vienota komanda, kur katrs atbildējis par savu jomu. Viņa atzina, ka valdes locekļi lielā darba apjoma dēļ, iespējams, nav detalizēti iepazinušies ar pilnīgi visiem jautājumiem, par kuriem interesējušies kapitāldaļu turētāji.

Viņa pauda bažas arī par pašvaldības ieceri izvērtēt valdes locekļu skaitu. "Ja valdē būs tikai viens cilvēks, tad ar viņu būs viegli manipulēt," piebilda Stare.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Preiļu slimnīca" apgrozījums 2017.gadā bija 2,20 miljoni eiro, savukārt peļņa - 44 617 eiro. Preiļu novada domei pieder 74,14% slimnīcas kapitāla daļu, savukārt SIA "Centrālā laboratorija" - 25,86% daļu.