Eksperts: Uzņēmumā ieviešot visas piedāvātās inovācijas, iznākums būs negatīvs
Ko vajag darbiniekiem, vislabāk zina darbinieki, un uzņēmuma vadībai jāatrod mehānisms, kā sadzirdēt labās idejas, vienlaikus apzinoties, kuras inovācijas ieviest, kuras nē, jo, ieviešot visu, galarezultāts būs negatīvs, šodien notiekošajā "SEB bankas" inovāciju forumā "Innovation Lab 2016" atzina "SEB bankas" finanšu direktors Kārlis Danēvičs.
Kā stāstīja Danēvičs, visu sabiedrību var iedalīt piecās daļās - vismazākā jeb apmēram 2,5% ir inovatori, kas runā par to, kas vēl tikai būs. Viņiem seko 13,5% "agro putnu", kas ir pirmie, kas savā dzīvē ievieš kādu jaunumu, bet pēcāk ir divas lielas cilvēku grupas - 34% agrīnā vairākuma un 34% vēlīnā vairākuma, kas attiecīgi pievienojas jauninājumam, pirms tas sasniedzis savu maksimumu, un tie, kas pievienojas jau norietā. Pārējo īpatsvars esot 16%.
Danēvičs norādīja, ka līdzīga situācija ir arī uzņēmumos, kur vienmēr atrodas daži darbinieki, kas runā par kaut ko, kā vēl nav, un uzņēmumos ir svarīgi radīt mehānismu, kā saklausīt šos cilvēkus un viņu idejas, jo tieši darbinieki ir tie, kas vislabāk zina, kas viņiem vajadzīgs labākai darba veikšanai.
Otra lieta, kas svarīga uzņēmumu vadītājam, ir saprast, kad būt demokrātiskam un kad šo demokrātiju izbeigt, proti, ir derīgi uzklausīt ārpus sava kabineta dzirdamās idejas, bet, kad jāpieņem lēmums, nevar ieviest visu, jo, ieviešot visas inovācijas, gala rezultāts būs negatīvs, uzskata Danēvičs.
Kā ziņots, "SEB bankas" rīkotais inovāciju forums "Innovation Lab 2016" norisinās jau trešo gadu, un šoreiz ārzemju un vietējie speciālisti runā par to, kā digitalizācija ietekmē uzņēmējdarbību, kā digitālie risinājumi var palīdzēt piesaistīt klientus un kā dažādot naudas ieņēmumu modeli, lai gūtu lielāku peļņu.
Uz sarakstu