Aizdomās par zādzībām un bruņotu laupīšanu Preiļos aizturēts noziedzīgs grupējums

Daugavpils, 13.dec., LETA. Aizdomās par vairāku zādzību izdarīšanu un bruņotu laupīšanu Preiļu apkaimē policija aizturējusi trīs 1988., 1998. un 1999.gadā dzimušus iepriekš likumsargu redzeslokā nonākušus vīriešus, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Laika posmā no 2017.gada novembra vidus līdz šī gada decembrim sākumam Preiļu policijas iecirknī tika saņemti vairāki iesniegumi par to, ka nenoskaidrotas personas, iekļūstot viņiem nepiederošos īpašumos, ir nozagušas dažādus elektroinstrumentus un citas sadzīves mantas. Tika saņemta informācija arī no dažādām tirdzniecības vietām par vairākiem zādzību mēģinājumiem un vienu bruņotas laupīšanas mēģinājumu. Kopumā Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novados reģistrēts viens bruņotas laupīšanas mēģinājumu un vairāk nekā 15 zādzības un zādzību mēģinājumi.

Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu gaitā 7.decembrī aizdomās par saistību ar minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, policija aizturēti trīs minētos iespējamos noziedzīgās grupas dalībniekus.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas aizdomās turamie ir izdarījuši vairāk nekā desmit zādzības no garāžām un citām saimniecības ēkām, vairākas reizes mēģinājuši apzagt lauku veikalus, ka arī ir izdarījuši bruņotas laupīšanas mēģinājumu šī gada 24.novembrī kādā Vārkavas novada veikalā. Saistībā ar notikušo ierosināti 13 kriminālprocesi.

Nozagtās mantas ļaundari mēģinājuši nelikumīgi pārdot, taču, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, likumsargiem izdevies lielāko mantu daļu atgūt un tuvākajā laikā tās tiks nodotas to likumīgajiem īpašniekiem.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, kā arī veic nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu un atgūtu arī pārējās nozagtās mantas.

Par laupīšanu, ja tā izdarīta, lietojot šaujamieročus vai sprāgstošas vielas, vai ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas, Krimināllikuma 176.panta 4.daļa, vainīgās personas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa, Krimināllikuma 175.panta 3.daļa, vainīgās personas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.