6 situācijas, kad kredīts no 20 gadiem var palīdzēt studenta dzīvē

Foto: Stocksnap.io
Foto: Stocksnap.io

Studentu laiks ir viens no labākajiem dzīves periodiem – jauni draugi un iespaidi, ballītes, piedzīvojumi, iespēja doties studēt ERASMUS apmaiņas programmās uz ārzemēm… Un, protams, visam pa vidu mācības un izvēlētās specialitātes apguve. Tomēr, lai cik priecīgi viss neizklausītos, arī studentu dzīvē mēdz gadīties neplānoti pavērsieni, kas var radīt dažāda rakstura sekas. Viasms.lv speciālisti ir sagatavojuši rakstu par sešām studenta finanšu dzīves situācijām, ko atrisināt var palīdzēt kredīts no 20 gadiem. Iepazīsties ar tām raksta turpinājumā!

Brīžos, kad plānotie ienākumi aizkavējas
Līdzīgi kā strādājošie par savu darbu saņem algu, tā studenti par labiem sniegumiem mācību jomā – stipendijas. Bet reizēm gadās tā, ka pienācis paredzētais stipendijas (vai strādājošiem studentiem – algas) datums, bet nauda nav ieskaitīta bankas kontā. Paiet viena diena, paiet otra, trešā, naudas kā nav, tā nav, bet ledusskapī ieviesies tukšums, pēdējā maizes šķēle apēsta no rīta brokastīs un vēl jāaizbrauc uz lekcijām, bet beidzies e-talona braucienu skaits. Tā kā no mīlestības un svaiga gaisa pārtikt spējīgi ir tikai dziesmās apdziedātie varoņi, nāksies meklēt risinājumu, kur dabūt naudu pārtikai un steidzamiem izdevumiem, lai, atgriežoties mājās, mamma neteiktu "Ak šausmas, Tev tak spīd cauri!"


Mēneša beigu "zaķis"
Situācijām, kad pietrūkst naudas sabiedriskā transporta biļetei, nepaspēji to iegādāties vai nolem it kā ietaupīt brauciena biļetes summu, gala iznākums var būt divējāds:
• Tu aizbrauc uz paredzēto vietu bez starpgadījumiem;
• Tu kļūsti par "zaķi" un līdz ar to – gardu "medījumu" kontrolei.

Ja pirmajai situācijai nav negatīvu seku, tad otrās situācijas gadījumā Tev noteikti nāksies maksāt sodu par braukšanu sabiedriskajā transportā bez biļetes. Ir divi varianti, kā to izdarīt:
• skaidrā naudā samaksāt kontrolieriem;
• saņemt soda kvīti un vēlāk ar bankas pārskaitījumu veikt soda apmaksu.

Gadījumā, ja nepaspēji biļeti iegādāties vai nolēmi ietaupīt un nepirkt to vispār, vari norēķināties skaidrā naudā, bet situācijās, kad stipendija/alga kavējas, atliek tikai otrais variants – samaksāt ar bankas pārskaitījumu. Tomēr paturi prātā, ka soda ssamaksas atlikšana nozīmē soda procentu augšanu, kā rezultātā var nākties maksāt krietni vairāk nekā sākotnēji uz kvīts norādīts.

Mērfija likumam nav izņēmumu
Ir pienācis ārkārtīgi svarīgs brīdis studenta dzīvē – kvalifikācijas, bakalaura, maģistra vai kāda cita īpaši nozīmīga darba rakstīšanas laiks. Lielākoties teju visiem studentiem gribot negribot šo darbu sanāk atlikt uz pēdējo brīdi, un šo pēdējo brīdi uz vēl pēdējā brīža pēdējo brīdi. Bet tāda ir jaunība – arī šāda pieredze ir jāiegūst. Tomēr Mērfijs mēdz šādiem jokiem papildus piespēlēt arī savus likumus, un brīdī, kad visvairāk vajadzīgs dators, tas vienkārši salūzt. Vai nejauši gadās uzliet kafiju uz klaviatūras. Šādā situācijā steidzami vajadzīgs datora remonts, kas var izmaksāt diezgan lielu naudas summu. Variantu, protams, nav, jo skola jāpabeidz, bet, ja būsi guvis mācību, nākamreiz noteikti sāksi darbus laikus un būsi uzmanīgāks ar pārtiku tehnikas tuvumā.

Parāds nav brālis ne bankā, ne skolā
Reizēm tīri studentiskas vieglprātības, pavisam nopietnas aizņemtības vai Mērfija likuma rezultātā salūzuša datora dēļ gadās situācijas, kad augstskolas darbu nodošanas termiņi tiek kavēti. Lielākajā daļā augstskolu sekas šādai situācijai ir soda maksa par kavējumu. Brīžos, kad uzreiz nav pieejama nepieciešamā summa, bet no draugiem, radiem vai strādājošo studentu kolēģiem aizņemties naudu nav iespējams, situāciju var palīdzēt atrisināt kredīts no 20 gadiem, bet rēķinies ar to, ka šajā gadījumā kavēta atmaksa var rezultēties ne tikai ar soda naudu, bet arī ar sabojātu kredītvēsturi, tādēļ aizņemies vien tad, ja patiešām zini – atmaksas termiņā nepieciešamais naudas apjoms būs Tavā rīcībā.

Forsmažors, kad kādam gadījušies "gari nagi"
Runa ir par garnadžiem. Studentam tāpat kā jebkuram pieaugušam cilvēkam vai bērnam var gadīties saskarsme ar zagļiem. Īpaši populāras šādas aktivitātes ir pārpildītos sabiedrisko transportu maršrutos (piemēram, 6. tramvajs, 15. trolejbuss, 3. vai 40. autobuss u.c.), jo apstākļi ir tik ērti, ka upuris maka pazušanu var nepamanīt līdz nākamajai tā izmantošanas reizei. Makā mēdz tikt glabāta:
• autovadītāja apliecība;
• ID karte;
• dažādas klienta kartes;
• darba vietas ieejas čipi – kartes.

Kodu karti nav ieteicams glabāt vienuviet ar kredītkarti, jo tas nav droši maka zādzības vai nozaudēšanas gadījumā. Bet pārējās kartes, kas pazudušas kopā ar maku, ir nepieciešams steidzami atjaunot, un tas maksā pietiekami lielu naudas summu. Šādā situācijā kredīts no 20 gadiem var noderēt tad, ja Tev ir kāds uzticams draugs, uz kura bankas kontu aizdevumu var pārskaitīt un vienoties par tā izņemšanu. Ņem vērā, ka tādā gadījumā kredītu atmaksāt varēs gan no Tava, gan drauga bankas konta, jo nauda aizdevēja uzskaitē tiek "kārtota" pēc aizdevuma līguma numura, kas norādāms maksājuma mērķī.

Lai nenāktos palikt uz ielas
Mēdz gadīties, ka studenta stipendija vai alga aizkavējas, bet kopmītņu vadītāja vai dzīvokļa izīrētājs nav pierunājams uz īres maksas atlikšanu uz vēlāku laiku. Un reizēm šķiet, ka ir iestājusies melnā svītra, jo arī no ģimenes un draugiem nav ko aizņemties, bet kolēģiem darbā lūgt ir kauns. Šī ir vēl viena situācija, ko palīdzēt atrisināt var kredīts no 20 gadiem. Noteikti jāņem vērā – līdzko stipendija vai alga ir ieskaitīta Tavā bankas kontā, nekavējoties atmaksā aizdevumu!

Uzticams aizdevējs – Viasms.lv
Situācijās, kad nepieciešams aizņemties, viens no uzticamiem aizdevējiem ir Viasms.lv. Šeit pieejams ātrais kredīts no 20 gadiem (aizdevums uz laiku līdz 30 dienām), kā arī naudas aizdevums uz laiku līdz 12 mēnešiem. Ar aizdevuma nosacījumiem u.c. noderīgu informāciju iepazīsties, apmeklējot Viasms.lv mājaslapu!

Aizņemies atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savas iespējas atdod kredītu!

Īsi par aizdevuma iegūšanas iespējām
Neatkarīgi no tā, vai esi students, strādājošais, pensionārs vai strādājošs students, Tevi ir iespēja saņemt aizdevumu pie dažādiem aizdevējiem, ja radusies nopietna un pamatota nepieciešamība pēc papildu līdzekļiem. Ir vairāki kritēriji, kas tiek izvērtēti, lai izlemtu – apstiprināt vai noraidīt aizdevuma pieprasījumu, kreditēšanas speciālisti galvenokārt izvērtē Tavu:
• vecumu (aizdevumu iespējams iegūt, ja esi 20–70 gadus vecs);
• algas vai stipendijas lielumu;
• izdevumu apjomu;
• kredītvēsturi (aizdevumu var saņemt tikai ar "tīru" kredītvēsturi – nokārtotām iepriekšējām kredītsaistībām);
• pieprasīto aizdevuma summu.

Taču pirms kredīta pieteikšanas ir rūpīgi jāizsver:
• cik liels aizdevums nepieciešams;
• cik liela ir paredzētā stipendija vai alga;
• pats svarīgākais – vai varēsi aizdevumu atdot līgumā noteiktajā termiņā.

Kad esi apdomājis šos trīs punktus, dodies uz aizdevēja mājaslapu, iesniedz aizdevuma pieprasījumu un gaidi kreditora atbildi!
Ja Tev piešķirts aizdevums, pārliecinies, ka atmaksu veic līgumā noteiktajā termiņā, lai pasargātu sevi no iekļūšanas t.s. "melnajā sarakstā", kas var būt nopietns iemesls turpmāko aizdevumu pieprasījumu atteikšanai.