Tūrisma informācija

 • Aglonas bazilika

  
Aglonas
bazilika

  Aglonas bazilika ir pasaules nozīmes svētvieta, 230 gadus sens baroka ēku komplekss, kuru cēluši Viļņas dominikāņi latgaļu pilskalna vietā. 

 • Maizes muzejs

  
Maizes
muzejs

  Maizes muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Šeit cilvēks var sajust tikko ceptas maizes smaržu, paturēt rokās siltu maizes riku, dzirdēt stāstu par pašu vienkāršāko un svētāko – maizi.

 • Vīngliemežu audzētava "Ošu mājas"

  
Vīngliemežu audzētava "Ošu mājas"

  Preiļu pievārtē, aptuveni 1 km aiz pilsētas robežas uz Daugavpils pusi, atrodas "Ošu mājas", kurās saimnieki nodarbojas ar visai netradicionālu, Latgalei neraksturīgu un modernu lauksaimniecisko ražošanu - vīngliemežu audzēšanu.

 • Raiņa memoriālais muzejs "Jasmuiža"

  
Raiņa memoriālais muzejs "Jasmuiža"

  Raiņa memoriālais muzejs "Jasmuiža" ir Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzeja filiāle. Muzejā ir iespējams noklausīties dzejnieka jaunības dzīves gadu izklāstu, kā arī apskatīt tradicionālā Latgales amatniecības veida (podniecības) ekspozīciju.

 • S. Geidas kokapstrādes darbnīca un "Sapņu namiņš"

  
S. Geidas kokapstrādes darbnīca un "Sapņu
namiņš"

  S. Geidas kokapstrādes darbnīca un "Sapņu namiņš" piedāvā virpotus koka izstrādājumus (svečturi, cibas, mājsaimniecības priekšmeti), kurus iespējams apskatīt un iegādāties. Apmeklētāji var uzzināt vairāk par dzērveņu audzēšanas tehnoloģiju un apskatīt laukus.

 • Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija

  
Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija

  Tā ir miniatūras karaļvalsts, kas nav atdarinājums. Tā ir autoru fantāzijas un roku darba rezultāts, kas veidota no dabiskā laukakmens. Katra no veidotajām lellēm leļļu galerijā ir autores roku darbs.

 • Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs

  
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas
muzejs

  Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājums atspoguļo novada vēsturi. Pamatkolekciju veido P. Čerņavska keramika un Preiļu keramiķu kopas darbi, novada iedzīvotāju nodarbošanos un dzīves līmeni raksturojoši darba rīki un sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kā arī Latgales mākslinieku gleznas un grafikas. 

 • P. Čerņavska keramikas māja

  
P. Čerņavska keramikas māja

  Muzejs piedāvā ekspozīciju "Polikarps Čerņavskis - meistars un personība", kurā var izsekot keramiķa izaugsmei no vienkāršu saimniecības trauku darināšanas līdz izsmalcinātām un sarežģītām dekoratīvās keramikas formām.